Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fesüphanallah!-Nasihatname 1
Fesüphanallah!-Nasihatname 1

Fesüphanallah!-Nasihatname 1

5/10 - 34 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Alev Alatlı
Yayınevi : Turkuvaz Kitap
Standart Teslimat
08 Mayıs - 13 Mayıs
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786052169964

Fesüphanallah!-Nasihatname 1 Kitap Açıklaması

“Önümüzdeki yılları bir elimiz yağda, bir elimiz balda geçiştiremeyecekmişiz gibi duruyormuş. Olsun. Güneş her gün daha mütekâmil bir dünyaya doğmaz. Tarih ezelden ebede dümdüz uzanan doğrusal bir hat değil, devirli bir oluşumdur. Gün olur, en gerideki en öndekinden ileride olur. Aristarkus, Kopernik’e zıpçıktı astrolog’ diyen devrimci Martin Luther’den daha ilericidir. Ahmet Yesevi, Kadızade Mehmet’in çok ötesinde.

 

‘Nasihatname’ dediğim kalıp, bu yolda bir temrin aslında. Elim henüz kalem tutarken, tecrübemi tecrübenize, bildiklerimi bildiklerinize, hadi lafı dolandırmayayım, ömrümü ömrünüze katarak, 21. yüzyıldaki yolculuğunuzda size belirli bir avans sağlama gayreti. İsterim ki, elinizden geleni değil, yapılması gerekeni yapın, dünyaya bir de benim pencerelerimden bakın. İstemediklerinizi kapatın, yenilerini açın.

 İstihkâmlarınızı güçlendirin, zor zamanları fırsata çevirin. Benim yaşıma geldiğinizde, benim hiç olamadığım kadar hakîm, fehim, müstakim, emin, mekin ve metin olun. (Sözlük kullanmayı da âdet edinin.) Aziz ülkemize gelince; ille bir şeye benzetecekseniz, her budağından sürgün atan salkım saçak bir böğürtlen çalısına benzeteceksiniz Türkiye’yi. Bir sürgünü çiçeğe dururken, diğerinin kurumakta, ötekisinin meyve vermekte olduğunu görün. Tek bir sürgüne takılıp kalmayın, bütüne bakmayı âdet edinin. Unutmayın ki, düz akılla anlaşılmaz, pergele, cetvele gelmez, kendine has bir kimliği vardır Türkiye’nin. Batmaz. Batarsa, okyanuslar taşar.”

Alev Alatlı

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16,5 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 3
Karmaşık dil

Karmaşık dili ve anlatım bütünlüğü olmayan bir eser. İyi bir araştırma-tarih okuyucusu olarak memnun kalmadım. Hristiyanlık ve mezheplerini yermek için yazılmış ancak; çok geniş tarih aralığı ele alınıp değerlendirilmeye çalışıldığından kopuk, karışık ve sentezleme yapılamayan bir eser ortaya çıkarılmış.

24.04.2021

Okunasi

Geçmiş tecrübeleri bizlere aktaran birnkitap. Mutlaka okunmalı.

21.11.2020

YENİ BİR TARİH

Alev Alatlı Batı tarihini yeniden yazmış. sık kullandığı " tarih tarihçilere bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir" sözünün hakkını yerine getirmiş. 21.yy damga vuracak bir serinin ilk kitabı.

29.11.2019

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.