Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti
Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti

Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti

Yazar: Kolektif
Yayınevi : Liberte
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786059823456

Fikir Tarihimizde Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti Kitap Açıklaması

Hür Fikirleri Yayma Cemiyeti kişisel hürriyetler, anayasal yönetim, hür teşebbüs gibi fikirleri açıklıkla savunan liberal çizgisi belirgin bir kuruluş olarak kısa ömrüne önemli ve etkili faaliyetler sığdırmış.

Cemiyetin kuruluşu Cumhuriyetin tek partili döneminin sona erdiği, siyasî hayatla birlikte sivil toplumun da yeniden canlandığı bir sürece denk gelmektedir. Cumhuriyetin demokrasiyle birleşmeye başladığı dönemde, Cemiyet, gerek hukukî ve siyasî sistemin tesisine gerekse çoğulcu, hürriyetçi bir toplumun zihnî kabullerinin oluşmasına katkıda bulunmayı, bunun için de siyasî bir hareket olmak yerine sivil toplum alanında kalarak fikrî ve sosyal faaliyetleri tercih etmiş.

Cemiyetin bıraktığı tarihî fikrî miras hem yolun başındaki gençlere hem fikrî çalışma yapmak isteyenlere, hem de karar vericilere, uygulayıcı bürokratlara, iktisadî ve sosyal 
müteşebbislere ve medya mensuplarına yol gösterici nitelikte.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.