Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fikrimizin Rehberi Gazi  Mustafa Ke

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Ke

Fikrimizin Rehberi Gazi Mustafa Ke

Gazi M. Kemal

Yayınevi :

Alfa Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051060460


Ortaokula gelene kadar Mustafa'ydı... Matematik yeteneğiyle Mustafa Kemal oldu...

Emperyalizmi dize getirdi, Gazi Mustafa Kemal oldu... Yüzlerce yılın kökleşmiş alışkanlık ve geleneklerini yıktı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk oldu... Türk halkı ona, "Atatürk," dedi. Türkiye'de doğan ve parlayan yıldız, bize izleyeceğimiz yolu gösterdi, "Fikrimizin Rehberi" oldu.

"Onun insan olarak ülküsü, iyilik, güzellik ve doğruluk idi. Siyaset adamı olarak ülküsü de, ekmek, eğitim ve barış idi. Bu ülkülerini gerçekleştirmek sorumluluğunu içinde duyduğu için cesaretle, imanla, bilgi ve akılla çalıştı. Yalan ve yanlış üzerine kurulan örgütleri yıktı.

Kendisinden halife olmasını isteyenlere, "Hayır, Cumhuriyet kurulacaktır," dedi. Hasta hayal arkasından sürüklenip büyük fetihlere girişmek isteyenlere Misak-ı Millî'yi gösterdi. Kurtuluş için cami yapılmasında direnenlere, "Halk, cami değil, fabrika ve okul istiyor,"

yanıtını verdi. Ölmüş geleneklere asılmakta yarar, umanlara da, "Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir," diyerek gerçek kurtuluşun yolunu gösterdi. Devrimde yabancı ülkelerdeki bazı liderlerin kasaplıktan, sıvacılıktan, çetecilikten yetişerek ülkelerinin başına geçip sırtlarına mareşal üniforması geçirdikleri ve savaşı ülküleştirdikleri sırada o, üniformasını attı, gazilik ve mareşallik rütbe ve unvanını bir tarafa bıraktı, ülke savunması dışında savaşı 'bir cinayet' olarak mahkum etti. Ve uygar insanlığın kalbinde yaşayan yüce bir duyguyu, 'Yurtta barış, dünyada barış,' diye ilan etti." Bu kitapta okuyacağınız öykü yalnızca bir liderin, bir komutanın, bir devlet adamının, bir devrimcinin, özyaşamöyküsü değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin de kurtuluş, kuruluş ve küreselleşme fırtınasında savruluşunun da öyküsüdür.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 1240

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 1194

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 1194

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Must KEMAL

cesaret işi Atatürk biyografisi yazmak..
çok yazdığını idia eden oldu ama sadece iddia etmekle kaldılar..
oysaki erol mütercimler tam 25 yıldır bu proje için çalışıyordu. ve nihayetinde bizlerle buluştu.
alıp bir çırpıda okunası bir kitap degil ancak mutlaka okunması gereken bir kitap.
öykümsü anlatımıyla erol hoca öyle bir anlatmış ki en sonda gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz...
ve sadece zamana şaşıyorsunuz   "Ey Must. Kemal zaman seni bile ihtiyarlattı,yataga düşürdü..."

08.08.2010

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız