Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fransızca-Türkçe Deyimler Sözlüğü

Fransızca-Türkçe Deyimler Sözlüğü

Fransızca-Türkçe Deyimler Sözlüğü

Yayınevi :

Pegem Akademi Yayıncılık - Sözlük Dizisi

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786053641544


Bir dilin, ait olduğu kültürün bir parçası olan deyimlerinden bağımsız olarak öğrenilemeyeceği kaçınılmaz bir gerçektir. Bu bağlamda, ülkemizde de yabancı dil öğretim/öğrenme sisteminin başvuru kaynağı niteliğini taşıyan Diller için Avrupa Ortak Başvuru Metni (Cadre Européen Commun de Référence pour les Langues, 2001), bir yabancı dili sözlü ve yazılı olarak akıcı biçimde kullanabilen bireylerin, söz konusu dilin "deyimler ve günlük dildeki ifadelerini de içeren oldukça geniş bir sözcük dağarcığına sahip olması" gerektiğine önemle vurgu yapmaktadır.

Fransızca-Türkçe Deyimler Sözlüğü, bu gereksinime katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Sözlüğün içerisinde günümüz Fransızcasında yaygın olarak kullanılan yaklaşık 10.000'e yakın deyim, Türkçe karşılıklarıyla yer almaktadır.

Kitap, deyimler sözlüğü olarak hazırlanmasına karşın, içerisinde Fransızca günlük dilde yaygın olarak kullanılan atasözlerine de yer verilmiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 352

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Pegem Akademi Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 352

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız