Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Fransızcada İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu

Fransızcada İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu

Fransızcada İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu

Fransızca - Türkçe Karşılaştırmalı Yöntemle

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
16 - 18 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750234903


Türkiye'de alanda tek olan bu kitapta amaç, Fransızca'da temelden ileri düzeye kadar cümle kuruluş biçimlerini öğrenmek isteyenlere ve bu dilde seviyesini geliştirmek isteyenlere yardımcı olmaktır. Fransızca'da düşüncelerini anlatma, cümle kurma ve çeviri yapma sürecinde güçlüklerle karşılaşanlar için vazgeçilmez bir başvuru kitabı niteliğindedir.

Türkçe-Fransızca Karşılaştırmalı olarak hazırlanan Fransızca'da İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Kılavuzu, Anlatım Dilbilgisi -2- (Guide pour l'emploie des préposition et des conjonctions ) adlı çalışma, Fransızca öğrenenler için zorluk oluşturan İlgeç ve Bağlaçların cümle içerisinde nasıl kullanıldığını örneklerle incelemektedir. Kitapta kullanılan örnekler; roman, öykü, gazete, dergi ve bilimsel kitaplardan özenle seçilmiştir. Yaklaşık 4155 örnek cümle ve Fransızca'da en sık kullanılan 583 ilgeç ve bağlaç Türkçe karşılıklarıyla verilmiştir.

Fransız Dili ve Eğitimi, Fransızca Mütercim -Tercümanlık ve Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora yapanlar. Her düzeyde Fransızca dil sınavlarına hazırlananlara (YDS, Doçentlik ÜDS, tıpta uzmanlık TUS, çeşitli özel ve devlet kurumlarının sınavları, ÖSYM yabancı dil sınavlarında vb. ) büyük kolaylıklar sağlayacak Fransızca'daki seviyelerini ve başarılarını önemli ölçüde artıracaktır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları

İlgeç ve Bağlaçları Kullanma Yöntemi
Bütün Bağlaçların Türkçedeki Karşılıkları
Her Bağlaç için Örnek Cümleler
583 İlgeç ve Bağlacın Cümle İçerisinde Kullanımı
Fransızcada Cümle Kuruluşu
Temel Cümle Bilgisi
İleri Düzeyde Cümle Bilgisi
Anlatım Dilbilgisi
Yeni Sözcükler Öğrenme
Cümle Kuruluşunu Öğrenme
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 464

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 464

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız