Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Füsusu'l-Hikem Hikmetlerin Özü

Füsusu'l-Hikem Hikmetlerin Özü

Füsusu'l-Hikem Hikmetlerin Özü

Hikmetlerin Özü

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Sufi Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789759161231


İslam irfan tarihinin en mühim şahsiyetlerinden biri olan Şeyhü'l-Ekber Muhyiddin İbnü'l-Arabî'nin, en çok tartışılan eseri Füsusu'l-Hikem (Hikmetlerin Özü)'dir.

Peygamberimiz'den aldığı talimat üzerine, "ne bir harf noksan ne de bir harf fazla" olmamak üzere nakledilen bu hikmetlerin her biri, bir Peygamber'in hakikatinden süzülüp gelmiştir.

Eserleri ile İslam irfanının zenginliğini ve enginliğini ortaya koymuş olan bu büyük bilgenin, mühim eseri Füsusu'l-Hikem'in yeni bir tercümesini sizlerle paylaşıyoruz.

Füsus'un Türkçe okuyup yazanlar açısından sarih, temiz ve duru bir tercümesi olma dileğiyle sunduğumuz bu kitabın Şeyhü'l-Ekber'in irfan dünyasındaki derinliğini aksettirmesi dileğimizdir.

"Ne nebiyim ben ne resul. Allah Elçisi'nin mirasçısı ve öte dünya bilgisini yayanlardanım. Her ne isterseniz Allah'tan isteyin, Allah'a yönelin. Benden dinlediklerinizi hatırınızda tutun. Ardından bu sözlerin anlamına sızarak onu genişletin ve toplayın. Sonra dileyene ulaştırın bu kitabı, okumak isteyeni engellemeyin. Bu, kuşkusuz üzerinize serilen birrahmettir, genişletin ve artırın."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 138

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sufi Kitap

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!