Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051285597


Gayrimenkul değerleme sektörü ülkemizin gelişiminde önemli bir hizmet alanı olarak büyümektedir. Bu büyümenin daha hızlı ve daha nitelikli şekilde gerçekleşmesi ise bir ekip çalışmasına dayanmaktadır. Bu ekip çalışmasının en önemli ayağı saha eksperidir. Saha eksperi işi alır, yapar, raporlar ve kontrole gönderir.
Saha eksperinin işi alması ilk basamak olup, değerleme ön analizlerini yapacağı kısmı oluşturur. Kitapta da açıklandığı gibi işin yapılması için gereken gereçler, ön analizler ve randevulaşma sürecine girilir. Ve saha çalışmaları için hazırlıklar yapılır.
Saha eksperinin ekspertizi yapması ikinci aşama olup, randevulaşılan yere gidilmesi, gayrimenkulün görülmesi, kamu kurumları incelemelerinin yapılması, ilgili notların alınması, emsal araştırması gibi tüm teknik detaylar sahada oluşturulmaktadır. Bu aşama işin aslında bitirildiği aşama olup en doğru raporun yazılması, en doğru ve yeterli saha araştırılmasının yapılması ile mümkündür.
Raporun hazırlanması, tüm teknik detayların masaya yatırıldığı ve yorumlandığı ve en az hata ile raporlama yapılması gereken bir süreçtir. Bu sürecin temeli sahada yapılan doğru çalışmalar daha hızlı ve doğru şekilde yapılmasına bağlıdır. Raporlamanın kalitesi kontrollü rapor yazım ile sağlanır.
Sonuç olarak tüm kontroller yapıldıktan sonra rapor en iyi hali ile kontrolöre gönderilir.
Son olarak bu kitap, değerleme işinin çok detaylı olmasının yanında kilit aşamalarda maksimum performans sağlamak için hazırlanmaya çalışıldı. Umarım kitap, sevgili eksperlerin işlerini kolaylaştırır ve hatalarını minimize eder. Kitabın amacı budur. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 42

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İkinci Adam Yayınları

Sayfa Sayısı : 42

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız