Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gazi Osman Paşa

Gazi Osman Paşa

Gazi Osman Paşa

Yayınevi :

Timaş Yayınları - Tarihi Romanlar Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786050818758

Kuşatma 1453, Yavuz ve Kanuni romanlarıyla büyük bir okuyucu kitlesine ulaşan, ödüllü romancı Okay Tiryakioğlu'nun ilk tarihî romanı.

 

Plevne, Tuna Nehri kıyısında, içinde Bulgarlar ve Osmanlıların kardeşçe yaşadığı küçük, şirin bir kent. Plevne küçük ama Rus Çarı II. Aleksandır'ın hayali büyük. Dünyaya, Bulgarların Osmanlılarca katledildiği yalanını yayıp burayı işgal etmek niyetinde… Osmanlı 'hasta adam'sa ve Plevne küçük bir kentse, bunu başarmak çocuk oyuncağı diye düşünür Çar. Fakat işler sandığı gibi yolunda gitmez. Zira hesaba katmadığı kadar güçlü, zeki, kararlı ve inançlı bir başkumandan vardır karşısında: Gazi Osman Paşa!

 

Okurları ve edebiyatçılar tarafından Peyami Safa'nın halefi olarak gösterilen Okay Tiryakioğlu, Gazi Osman Paşa'da efsane savunmayı bütün çıplaklığıyla resmederken, "Galibiyet bir vehimdir!" fikrinden hareketle "savaş"ı sorguluyor.

 

"İyi bak, dumanlar içindeki harp alanının üzerinde gezinen şu leş kargalarını görmüyor musun? İşte, tüm savaşların tek galibi onlar."

(Tanıtım Bülteninden)

 

Sayfa Sayısı : 304

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 1

Balkanların kaybı

Balkanlardaki yenilgiyi anlatıyor ancak sonuna kadar direndi.Hatta plevne türküsü var bu olaylara binaen yazıldı.Okunması gerekenlerden

17.05.2019

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız