Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Geleceğin İnşaasında Öğretmen Olmak

Geleceğin İnşaasında Öğretmen Olmak

Geleceğin İnşaasında Öğretmen Olmak

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Erguvan Yayınları

Standart Teslimat
19 - 21 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059634243

Yeni yetişen kuşakların geleceğe hazırlanmasında önemi büyük olan okullar, Millî Eğitimin temel kurumlarıdır. Öğrencilerin en iyi şekilde eğitilmesi, yeteneklerinin keşfedilmesi, geliştirilmesi, okuma, anlama, dinleme, öğrenme ve heyecanlarının en ileri düzeye ulaşmasında eğitim kurumları farklı görevler üstlenmektedir. 

Düşünce ortamı olan bu kurumların en etkili görevlileri olan öğretmenler kimi zaman anne, kimi zaman baba olarak şartlar ne olursa olsun görev yaptıkları yerlerde çevrelerine daima mesajlar vermişlerdir. Öğretmen deyince insanın aklına kendi dönemindeki eğitim yılları ve öğretmenleri gelir. Tatlı anılar ve yaşanılanlar seslendirilir. Her insan, öğretmeninin verdiği emeği karşılayamayacağını belirtir.

Öğretmenler, karanlıklarla mücadele eden hakikat lambalarıdır. Bilgisizliğin ve yanlışların baş düşmanıdır. Görevlerini sabırla yaparlar. Uyuşuklara hareket, ürkeklere cesaret, şaşıranlara yön verirler. Öğrenme aşkını ve ruhundaki hazineleri öğrencileri ile paylaşırlar. Gelecek yıllarda bizzat kendi yollarını da aydınlatacak, hız verecek meş'aleleri ateşleyen kişilerdir. Geleceğin inşasında görev alan öğretmenler, görevlerini büyük bir özveri ile yerine getirirlerken zorluklar çeker, sıkıntılar yaşarlar. Ama hiçbir zaman bahanelerin arkasına saklanmazlar. “Koyuna kuyruğu yük gelmemeli"dir. O sebepledir ki, Öğretmenler, yaptığı görevi yük değil, zevkle, heyecanla, severek ve zamanın değerini bilerek yapmalıdır.

Eğitim sistemimizdeki evet-hayır, siyah-beyaz, hep-hiç, kahrolsun-yaşasın ikilemleri ile zihinsel bir soykırım olan ezbercilik sisteminin terk edilerek öğrencilerin daha aktif olarak derslere katıldığı öğrenci merkezli çalışmaları ve müfredatlardaki son değişiklikleri de ele alan EĞİTİMCİ/YAZAR Ahmet ÇAĞLAYAN "Geleceğin İnşasında ÖĞRETMEN OLMAK" adlı bu çalışması ile yaşadıklarını, uyguladıklarını örnek etkinliklerle, projelerle birlikte velilere verilmesi gereken mesajları sevgiyle bütünleştirerek kaleme aldı.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 296

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız