Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Girişimcilik

Girişimcilik

Girişimcilik

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Ya-Pa Yayın

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789754248654


Ülkemizde cumhuriyetin kuruluşundan 1980'li yıllara kadar kamu yatırımlarının ağırlıklı olduğu görülür. Bu yıllardan sonra özel girişimciliğin giderek ağırlık kazandığı ortadadır. Girişimcilikle serbest piyasa ekonomisi arasında doğru orantılı bir ilişki olduğu söylenebilir. Serbest piyasa ekonomisi ve demokratikleşme, girişimcilerin önündeki engelleri ortadan kaldıracak uygun ortamın hazırlanmasında önemli rol oynar.

Girişimciliğe sadece bireysel bir olay olarak bakmamak, girişimciliğin ülkenin gelişmesine önemli katkıları olduğu gözden uzak tutulmamalıdır. Günümüzde ülkemizin en önemli sorununun işsizlik olduğu göz önüne alındığında girişimciliğin önemi bir kez daha ortaya çıkacaktır. Belli bir eğitim alındıktan sonra iş beklemek yerine çevredeki ihtiyaçlardan hareket ederek bir iş kurma yoluna gitmek her zaman denemeye değerdir.

Girişimciliğin istenilen düzeye ulaşabilmesi için kamu otoritesinin de önemli görevleri vardır. Özellikle bürokratik engellerin kaldırılması, yasal düzenlemeler ve teşvikler bunlardan bazılarıdır.

Kitap dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde girişimcilik genel olarak ele alınırken ikinci bölümde bir işin organizasyonu ve yönetimi anlatılmaktadır. Üçüncü bölümde iş hukuku, vergi hukuku konulan ele alınmış son bölümde ise girişimcilikte en önemli konu olan pazarlama konusu incelenmiştir. Kitabın her alanda eğitim gören öğrenciler ile karar almayla ilgilenenlere yararlı olması umulmaktadır.Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Ya-Pa Yayın

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız