Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Git Ama Sen Sakın Ölme - Komutanların Yazgısı 2.Kitap

Git Ama Sen Sakın Ölme - Komutanların Yazgısı 2.Kitap

Git Ama Sen Sakın Ölme - Komutanların Yazgısı 2.Kitap

Komutanların Yazgısı 2

Yayınevi :

Gita Yayınevi - Türk Edebiyatı Dizisi

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789758915231


Birinci kitap Orada Herkes Ölüyor...'dan sonra ikinci kitabımız

Git Ama Sen Sakın Ölme...

İşte Çanakkale Savaşı'na dair yazılmış masalsı bir roman... Üstelik bir kadının kaleminden... Leylâ Yıldırım bu iki kitabında Çanakkale Savaşı'nda cephede yaşananlardan çok, cephenin gerisindeki yaşananları ustaca kaleme almış.

Şimdiye kadar hep cephede kahramanca savaşmış askerlerin hikâyeleri anlatıldı. Ama bir de cephenin gerisindeki analar, babalar, eşler ve çocuklar vardı. Onların acıları, yoklukları, umutsuzlukları, umutları vardı .

Ev halkı sessizce aralarında konuşuyorlardı: "Neler oluyor cephede?" Beş yaşındaki Ali çocuğun cılız sesi yankılandı odada: "Orada herkes ölüyor..."

Savaşın tek gerçeği buydu Vatan toprağının bir avucunu bile düşmana vermemek için savaşan ve ölen binlerce asker.

"Canım oğlum...

Hayatın bana verdiği büyük mucizem, gözlerinin mavisinde engin denizlerin saklı durduğu hazinem. Bana kalan emanetim Sana bırakacağım tek şey olacak bu satırlar. Ömrün boyunca yüzlerce kez okuyacağın, beni her özlediğinde eline alacağın, keşke daha fazlası için zamanı olabilseydi diyeceğin. Ama yok meleğim.

"Ardımdan eksik kalacak ve yaşanacak hayatın için ne denli üzgün olduğumu bilmelisin. Ama ile başlayan her muhalif cümle; haklılığından çok mecburiyetini anlatıyor, lakin benden ötesinin varlığını da düşünmemi sağlıyor. Yazgıyı"

Seni yalnız koyup giderken bir parçamı yanına katık olması için bırakıyorum. Kalbim seninkiyle atmaya devam edecek. Unutma ki gerçekten istersen mesafeleri anlamsız kılman mümkün. Hayatta hiçbir mevzu imkânsız değildir hele ki sen başarılır gördüğün müddetçe...

Ölüm kimi zaman beklenmedik vakitlerde çalar kapıyı lakin her kapının mutlak ki çalınacağını aklından çıkarma bir tanem. Erken gidişime kızma olur mu? Mümkün olsa yanında kalmak için her şeyimi verirdim. Allah benim eksik ömrümü dilerim ki sana katar. Dileklerimin bir işe yarayacağını bilsem en güzellerini sende kullanırdım meleğim.

Seni çok seven annen..."Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gita Yayınevi

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız