Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 1.Kitap

Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 1.Kitap

Gizli Felsefe Ya da Büyü Felsefesi 1.Kitap

Doğal Büyü

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Levent Özşar
Yayınevi :

Biblos

Aynı Gün Teslimat
29 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat
31 Ekim
Standart Teslimat
02 - 05 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055960025

Heinrich Cornelius Agrippa (1486-1535) Rönesans felsefesinin önde gelen filozoflarından biridir. Üç kitaptan oluşan yapıtı  “Gizli Felsefe“(De Occulta Philosophia) bütün Batı okültizmini etkilemiştir. Bu nedenle büyüyle, içrekçi gelenekle ilgilenenlerin okuma listesinin başında yer alır. A. Dürer gibi bir ressamı, A. Schopenhauer gibi önemli bir filozofu, çağdaş psikolojinin öncülerinden C. G. Jung’u da etkilemiştir.

 

Gizli Felsefe (De Occulta Philosophia) 1509 ile 1510 yılları arasında üç kitap olarak yazıldı. Doğal Büyü’yü ele alan 1. Kitapta idealar dünyasıyla bizim dünyamız arasındaki bağlantılar, etkileşimler vurgulanır. Her nesnede kendi ideasının güçleri vardır. Gerçekte bu dünyada buyruk yürüten bütün ilişkiler, böylece neden sonuç ilişkileri de ideaların kendi aralarındaki bağlarından, etkileşimlerinden kaynaklanır. Doğal nesnelerin özel düzenlemeleri ideaları etkiler, onlar da bu dünyada istenen sonuçları üretir.

 

Büyü Felsefesi, Rönesansın Platoncu bilimi diye tanımlanabilir. Tycho Brahe, Kepler, Bruno gibi başka Rönesans bilgin ve düşünürlerinin de az çok içinde olduğu bu akım, Galileo’nun doğanın matematikselleştirilmesine dayalı bilim anlayışının benimsenmesiyle birlikte tarih sahnesinden çekilip bir alt akıntı olarak varlığını sürdürdü.

 (Tanıtım Bülteninden)

Ebat : 9,5x15

İlk Baskı Yılı : 2017

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.