Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm

Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm

Gülenizm = Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm

Yazar: Adem Çaylak
Yayınevi :

Adam Yayınları - Ankara - Yayınevi Genel Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056489105


Dinci Kemalizm ya da Gülen Kemalizm kitabı, hakikatin siyaset sahnesinde ters yüz edilmesinin en dramatik örneğini ele almaktadır.

Bu kitap, Kemalizm'in anti-teziymiş gibi ortaya çıkan, toplumsal ve siyasal tabanını bu argüman üstünden genişleten dini görünümlü "GÜLEN" hareketinin, bilgi felsefesinden eğitim ve okul anlayışına, örgütlenme tarzından devlet ve milliyetçilik anlayışına, siyasal ideolojisinden dönüşümü topluma dayatıcı jakobenizmine kadar "seküler" Kemalizm'in "dinci" versiyonu olduğunu delilleriyle ispatlayan bir çalışmadır.

Kitap, dindar kesim arasında GÜLEN hareketini yakından izleyen ve yıllardır yazıları ile kriti eden siyaset bilimci Doç. Dr. Adem Çaylak'ın 30 yıllık siyasal serüveninden elde ettiği gözlemlerin ve titizlikli bilimsel araştırmasının bir ürünüdür. Kitapta Kemalizm'in ve Gülenizm'in birinci kaynakları üzerinden felsefi ve siyasal karşılaştırmalara yer verilerek, iki hareketin genetik bakımdan tek yumurta ikizleri kadar birbirine benzeştiği delilleriyle ispatlanmaktadır.

Yine kitap, Gülen Hareketinin son yıllardaki "dinci" Kemalist uygulamalarıyla Türkiye siyasetine ve geleceğine ilişkin manipülasyonlarını deşifre eden gazete yazıları ilegüçlendirilmiştir. Bu kitap daha önce ele alınmadığı bir biçimde ve içerikte Gülen Hareketini temel felsefesi üzerinden inceleyerek özellikle siyasete meraklı her kesimden insanın "Gülenizm'i daha iyi anlamasına olanak sağlayan çarpıcı tespitleriyle bu alanda yeni bir çığır açmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 380

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Adam Yayınları - Ankara

Sayfa Sayısı : 380

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız