Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gülsün Hanım

Gülsün Hanım

Gülsün Hanım

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051483061


İnsanın bir tarafı eksik olmaya görsün! Vicdansız dünyanın verdiği ehliyet, sizi bir noktaya kadar götürüyor. İster istemez ehliyetinizin geçersiz olduğu noktada, yetersizlik, ümitsizlik çarkı sizi dişleri arasında ezmeye başlıyor.

Eziyor… Eziyor… Bu durumdan terbiye alarak çıksın diye beklenen ruh, gelişip büyüyor, kınına sığmaz oluyor. İşte o an! Bedeniniz ruhunuza dar geliyor ve içinizdeki sessiz çığlık, boşluktaki yankısıyla da buluşunca... Yanardağ gibi bir anda patlıyor, lavları, çağlayan olup akıyor, akıyor… Hem de önüne gelen engelleri de yok ederek.

"Deh" dedi atlara, "Aslanlarım deh" soğuktan eli kütük gibi olmuştu, ne atın koşumunu sallayabiliyordu ne de kamçı tutabiliyordu. Kulaklarında sadece rüzgârın acı acı uğultusu, yüreğinde ise dondurucu soğuğa rağmen sevdiğini kaybetme korkusu...

1940'lı yıllardan başlayarak günümüze kadar gelen, Türkiye'nin içinde bulunduğu siyasi, ekonomik ve kültürel durumunu yansıtan, gerçek yaşam öyküsü. Bir kadının hayata tutunma ve çocuklarını devletine yararlı insan olarak yetiştirme çabası anlatılmaktadır.

Roman, okuyucuya "kaplan gözünden ceylan" gördürecek kadar haz verecek, zevkle okunacaktır.

Yazar romanda edebi ve akıcı bir dil kullanmış. Zaman zaman da mesleğini hissettirmiş, olaylar içinde okuyucunun kişisel gelişimine yönelik repliklere de yer vermiştir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

Sayfa Sayısı : 384

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 2

Kirlenmiş evrende, tertemiz kalmış yaşamlar

"Ruh bedene sığmadığı an, özgürlüğe gem vuran engeller bir bir kalkar ortadan..." Halen üzerinde düşündüğüm, bu kadar güzel tarif edilebilirdi dediğim, yazara ait söz. Bir günde bitirdiğim, sımsıcak, umuda dair gülümsemeyle, hırsa ve azme dair motivasyonla, acıya dair olgunlaşmayla, samimi, oldukça sürükleyici ve doğallığın doruğunda bir kitap. Geleneksel bilincin aktarılması, erdemlerin hatırlatılması, aile, şükür, başarma gibi kavramların uyandırılması, özellikle akıcılığı ile kitap okuma sevgisinin artması için yetişme çağındaki çocuklarımıza mutlaka okutulması gereken rehber kitap. Okurunu kitapla tek beden,tek beyin kılmayı başaran yazarımızı tebrik ediyor. Kitapkoliklere şiddetle tavsiye ediyorum.

29.03.2016

Gülsün Hanım

O dönemde yaşanılan zorluklar, bir ailenin uğraşları... Ve saf bir aşk. Kitap beni gerçekten etkiledi, herkesin kendinden bir şey bulabileceği güzel bir kitap olmuş. Buradan tebrik etmek istiyorum.

31.05.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız