Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Güneşe Serdim İçimi

Güneşe Serdim İçimi

Güneşe Serdim İçimi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ali Olgun
Yayınevi :

İmleç Kitap

Standart Teslimat
28 - 03 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054262281


Ali OLGUN'un, 12 Eylül 1980 Cuntası'nın hemen ardından başlayan sürgün yılları, onu siyasi mücadeleden koparmamış ve Avrupa'nın birçok yerinde Cunta'ya karşı yürütülen mücadelenin bir parçası olarak siyasal yaşamını sürdürmüştür.

Avrupa sürgün yaşamının tüm parçalanmışlıklarını, gelgitlerini, zorluklarını, acılarını ve sevinçlerini memleket özlemiyle hep içinde barındırmış, yaşam ve sorumluluklarına dair ne varsa bunları şiirlerinde betimlemeye çalışmıştır.

"Toprak, Gökyüzü, Mavilikler, Şafak, Güneş, Kavga" vb vurguların çokluğu içindeki hasreti yansıtmaktadır.

Fransa cezaevlerinde bir siyasi mahkûm olarak kaldığı yıllar aynı zamanda kendi iç hesaplaşmasını yaptığı, yeniden yorumladığı, anlamlandırdığı bir süreçtir.

Kişisel tarihinin duygularına düşülmüş dipnotlar olarak da görülebilir şiirleri.

Yaşamından ve içinden akan duyguların bir mütevazı dökümüdür sadece kaleme aldıkları. Şiirsel iddiası yoktur, ama kendisini ifade ediş biçimi şiirseldir.

Fransa cezaevlerinde tanık olduğu yoksulluk, bireycilik, yalnızlık ve yabancılaşma onu derinden etkilemiştir. Dünyanın tüm göçmenlerinin nasıl adli bir cendere içinde apolitik bireyler haline getirildiğini gözlemleme fırsatını bulmuştur.

Bu ortamda siyasi kimliğini korumanın yolu olarak direnmeyi seçen Ali OLGUN, bunun bedelini ödeyenlerdendir.
Akın OlgunSayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmleç Kitap

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.