Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Günlüğümü Elerken

Günlüğümü Elerken

Günlüğümü Elerken

Bir Öğretmenin Günlüğü

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Erguvan Yayınları

Standart Teslimat
27 - 29 Eylül
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756335642


Günlüklere, "insan hayatının yol haritasının bir parçasıdır." diyebiliriz.

Her insanın bir yol haritası vardır. Şüphesiz uzun yıllar bu güzel ülkenin muhtelif yerlerinde yaptığım güzelim meslek olan öğretmenlik, bana çok şeyler kazandırdı. Çok şeyler düşündürdü.

Öğretmenlik yıllarına ait yaşadığım çok manidar hadiselerin bir kısmını olduğu gibi yazmaya çalıştım. Bir öğretmenin yol haritası da diyebileceğiniz bu çalışmayı, birkaç bölümde tanzim etti.

Bir cumhuriyet çocuğu olarak ekmeğini yiyip, suyunu içip ve havasını soluduğumuz şu mübarek ülkenin her meselesi, eğitimci olarak beni yakından alakadar eti. Bu alakadarlık, bizi her meselede düşünmeye sevk ederken mühim meseleler üzerinde düşüncelerimi yoğunlaştırmayı da tercihlerimin önüne bırakıyordum.

Görev yaptığım bir çok ilde ve ilçede gördüklerimi ve yaşadıklarımı yazdım; yazmaya çalıştım.

Yazdıklarımı tanzim ederken, çok sevdiğim ülkemin çeşitli meselelerini birinci bölüm olarak ele aldım. İkinci bölümü ise on beş yılı aşkın bir süre içinde çalıştığım Doğu ve Güneydoğu meselelerini kapsayan düşüncelerime ayırdım. Üçüncü bölümde de, öğretmenlik yıllarıma ait tuttuğum günlüklerden bir kısmını sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Yazdıklarım, bizzat yaşadığım hadiselerdir.Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Erguvan Yayınları

Sayfa Sayısı : 0

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız