Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Günlükler-2 Cilt  (1906-1948) - Kazım Karabekir

Günlükler-2 Cilt (1906-1948) - Kazım Karabekir

Günlükler-2 Cilt (1906-1948) - Kazım Karabekir

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789750816895


"Günlükler kitabı ile Kâzım Karabekir Paşa'nın hayatını, günü gününe tuttuğu notlarla kamuoyunun bilgisine sunmaktayız. Paşa'nın vefatından hemen sonra eşi İclal Hanım'ın son cümleyi yazdığı günün üzerinden 61 yıl geçti. Bu süre zarfında Kâzım Karabekir hakkında çok yazı yazıldı, çok söz söylendi.
Yazılanlarla söylenenlerin bir kısmı gerçeği ortaya koyarken, bir bölümü de Karabekir'in fikir ve eylemlerini çeşitli sebeplerle doğru olarak yansıtmadı.

Osmanlı Devletinin en zor döneminde yetişmiş, İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin kuruluşunda yer almış, ancak Cemiyet Meşrutiyet'in ilânından sonra parti haline geldiğinde ortaya çıkan yanlışlıkları görmüş; Milli Mücadele'nin ilk zaferini kazanmış, Doğu cephesindeki başarılarından sonra elindeki askeri güç ile Batıya destek olmuş; Cumhuriyet'in kurulmasıyla birlikte devrimlerin halka benimsetilmesi konusunda hassasiyet göstermiş, devlet yönetiminde istibdada her zaman karşı çıkmış olan Kâzım Karabekir Paşa'nın kendisi için tuttuğu bu notlar incelendiğinde, geniş bir dönemi kapsayan çok önemli olaylara tanık olunacaktır."
-Kâzım Karabekir Paşa Vakfı-


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 768

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 1178

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı : 768

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız