Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Günümüze Işık Tutan Tarihçeler

Günümüze Işık Tutan Tarihçeler

Günümüze Işık Tutan Tarihçeler

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Okursoy - Cep Kitapları Dizisi

Standart Teslimat
30 Eylül - 06 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786056193040


Araştırmacı yazar İbrahim OKUR'un bu yılki araştırmalarını içeren ikinci kitabı Cep Kitapları Dizisi'nden yayınlanan 384 sayfa tutan bir kitap.

Kitap, 6 ayrı konuda risaleler içeriyor.

Birinci risalede, faşizm, sosyalizm ve liberalizm arasındaki yakın akrabalık ilişkileri inceleniyor ve sürecin zamanla Yeni Dünya Düzeni Söylemine nasıl ulaştırıldığı anlatılıyor.
İkinci risale, Küreselleşme Söylemiyle Kümese Yönlendirme adını taşıyor ve ekonomik ve kültürel boyutta küreselleşmeyi birlikte inceliyor. Özellikle dinlerin melezleştirilmesi sürecinin nasıl teşvik gördüğünü ortaya koyuyor.

Üçüncü risale, Fransa'nın Almanya tarafından 2. Dünya Savaşı'nın başlangıcında kolayca nasıl işgal edildiğini anlatıyor. Kitabın bütün dayanakları Fransız yazarlardır.

Dördüncü risalede, Gdo'ların, hayatımız üzerinde giderek artan etkinliğinde Neo-Darwinist felsefenin rolünü ve yönlendirmelerini inceleniyor. Gdo'ların kendi ifadeleriyle, "Tanrının yaptığından daha mükemmel olduğunu" savunanların aslında nasıl düşünen kimseler olduğunu açıklıyor.

Beşinci risalede, kültürün yapışkanlığı konusu inceleniyor. İtalya, Çin, İran, Rus-Sovyet ve Mısır tarihinden örnekler üzerinden kültürün bizi nasıl derinden kuşattığı ve yuttuğu konusu inceleniyor.

Altıncı risale, daha önce yazarın başka kitaplarının içinde yayınlanmış olan "Zenginleşme Üzerine" adını taşıyan bir araştırma. Burada zenginleşme ideolojisinin nasıl bir evrim çizgisi izlediği konusu ortaya konuyor.Sayfa Sayısı: 384

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okursoy

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.