Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Haber Çeviri Teknikleri (İngilizce-Türkçe)

Haber Çeviri Teknikleri (İngilizce-Türkçe)

Haber Çeviri Teknikleri (İngilizce-Türkçe)

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058750302


İngilizce'den Türkçe'ye Haber Çevirisi El Kitabı, radyo, televizyon ve gazetelerin dış haberler servisinde çalışan aktif gazeteciler, İletişim Fakültelerinde gazetecilik öğrenimi gören geleceğin gazetecileri, İngilizce öğrenirken ek kaynaklara ihtiyaç duyan ve İngilizce-Türkçe çeviri yeteneğini geliştirmek isteyenler için oldukça kullanışlı ve yol gösterici bir el kitabıdır.

Bu kitapta, İngilizce'den Türkçe'ye açıklamalı ve uygulamalı haber çevirileri, haber çevisi sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar, İngilizce'den Türkçe'ye haber manşetlerinden örnekler, İngiliz kurum ve kuruluşlarının Türkçe karşılıklarını bulacaksınız.

Türkiye'nin saygın haber ajansları ve gazetelerinin İngiltere muhabirlerinin deneyimlerinden faydalanılarak, çok titiz bir çalışma ve deneyim süreci içinde hazırlanan ve yurtdışında çalışan gazetecilerin karşılaştıkları sorunlar, edindikleri deneyimlerin aktarıldığı kitabın, özellikle İletişim Fakültesi öğrencileri ile deneyimli gazeteciler ve İngilizce ile ilgilenen her okura faydalı bir kaynak olacağını umuyorum.

Bir çok çeviri kitabında bulunmayan çok sayıdaki haber, sistemli bir çalışma sonucunda bu kitabın -kapsamına alınmıştır. Zengin örnekleriyle pratik yapma şansı tanıyan bu yeni ve çağdaş yardımcı kitabın, büyük bir açığı kapatacağı ve İngilizce ile ilişkili herkes için vazgeçilmez bir yapıt olacağı kanısındayım.

Kitapta yer alan ve rehber olacak örnekleri çalışarak, seçtiğiniz haberleri yavaş yavaş çevirmeye başlayarak, İngilizce haberleri kendi dilinizde yorumlama yeteneğine kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Aynur ÖzgürSayfa Sayısı: 141

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Alanya Gazeteciler Cemiyeti Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.