Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hacıbi Şeh-i Yusuf u Zeliha Seti - 2 Kitap Takım
Hacıbi Şeh-i Yusuf u Zeliha Seti - 2 Kitap Takım

Hacıbi Şeh-i Yusuf u Zeliha Seti - 2 Kitap Takım

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Deva Özder
Yayınevi : Kesit Yayınları
Standart Teslimat
21 Haziran - 26 Haziran
* 50 TL üzeri bedava!
  • Bu üründe, 'standart teslimat'ta kargo bedava!
  • Barkod: 9786257698351

Hacıbi Şeh-i Yusuf u Zeliha Seti - 2 Kitap Takım Kitap Açıklaması

Hacı Sâlihzâde Halil Hâcibî tarafından kaleme alınan Şerh-i Yûsuf u Zelîhâ, Fars şiirinin son büyük üstadı kabul edilen Molla Câmî’nin Yûsuf u Zelîhâ mesnevisinin mensur şerhidir. Eser, çift kahramanlı aşk mesnevisine yapılmış bir şerh olması itibarıyla genel olarak dinî-tasavvufî, öğretici metinlere yahut sözlüklere yapılan şerhlerin yoğunlukta olduğu klasik şerh geleneği içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Bu çalışma esas olarak şerh ve şerh edebiyatı hakkında bilgiler ihtiva eden giriş bölümü ile “Yusuf u Zeliha hikâyesine genel bir bakış, Molla Câmî ve Yûsuf u Zelîha’sı, Hâcibî’nin hayatı ve eserleri, inceleme, eserin imlâ hususiyetleri ve günümüz Türkçesine aktarılması olmak üzere beş ana bölümden oluşmaktadır. Şerh-i Yûsuf u Zelîhâ’ya ait olduğu tespit edilen iki nüshanın birlikte değerlendirilmesiyle hazırlanan bu eser şerh araştırmalarına katkı sağlayacaktır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 1052

Ebat : 16,5 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.