Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hacking Interface

Hacking Interface

Hacking Interface

Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?

7/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Kodlab

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786054205271


Bilişimin Yeraltı Dünyasından. Merak Etmiyor musun?
Bir Hacker'ın Gözüyle Saldırı Senaryoları Sistem Açıkları ve Korunma Yöntemleri
Okuyacağınız bu kitapta bir saldırganın hedeflediği sisteme sızma göçertme çıkar elde etme yolunda kullanacağı yöntemler ve bunlara karşı alabileceğiniz güvenlik önlemleri titiz bir şekilde belirli bir sıra ve düzen dahilinde konu olarak ele alınmıştır. Belirtmek isterim ki bu metotlar saldırgan adaylarına ışık tutmak için değil düşmanı düşmanın silahıyla vurmanızı sağlamak için yazılmıştır...

Kitabın program tanıtımları yapılarak veya sayfalarca uygulama kaynak kodları verilerek özen gösterilmiş içeriğin özgün olması için açık ve hataların oluşma sebepleri ve saldırıların çalışma prensipleri anlatılmıştır.

Her yazılımcının ağ uzmanının sistem yöneticisinin ve bilgisayar kullanıcısının büyük kayıplar vermeden önce okuması gereken bir kitap.

HACKING INTERFACE
İnternet'in yeraltı dünyasını merak etmiyor musunuz Bilişimin karanlık dünyasında hedef sistemlere sızmak için yapılan tüm saldırıları ve korunma yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

Günümüz dünyasının en az reel hayatı kadar önemli olan sanal dünyası teknolojik ilerlemeyle birlikte birçok güvenlik tehdidini de beraberinde getirmiştir. Kurumsal işlevli e posta adresleri çalınıyor online alışverişte kullanılan kredi kartı bilgileri ele geçiriliyor kritik bilgilere sahip ağlar izleniyor. Sistemlere karşı yapılan saldırı metotlarının birçoğu bilinmesine rağmen neden karşı konulmaz bir şekilde saldırılar hala devam ediyor Kullanılan güvenlik duvarları saldırı tespit önleme sistemleri ve yazılımlar... Hiç biri güvenliğin sağlanması için yeterli olmuyor. O halde eksik olan nedir merak ettiniz mi?

Bu kitapta sisteminize gelebilecek saldırılar bir Güvenlik Uzmanı gözüyle değil bir Hacker'ın gözüyle incelenmiştir. Hedeflenen sisteme saldırı öncesi bilgi toplama aşamasından saldırı sonrası kayıtları silmeye kadar olası senaryoları ve ihtimalleri bir bütün olarak ele alınıp geliştirilebilecek güvenlik çözümleri sunulmuştur. Konuların anlatımında yalın bir dil tercih edilmiş ve en temel seviyeden en profesyonele kadar her kesime hitap etmesine özen gösterilmiştir.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: KodlabKapak Tasarımı : Adem İlter

İlk Baskı Yılı : 2010

Sayfa Sayısı : 272

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Kötü değil

Eğer bu kitabı okuyup Hacker olacağınızı zannediyorsanız tabii ki, hiç bir kitap bunu size veremez.Ama teknikler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tam tersi güvenlik için istiyorsanız önermem.

05.07.2017

Güzel

Kitabın anlatım dili başlangıç seviyesindeki okurlar için gayet anlaşılır ve bilgiler oldukça öz biçimde aktarılmış.

08.06.2014