Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Halk Ozanlığı Öldü mü?

Halk Ozanlığı Öldü mü?

Halk Ozanlığı Öldü mü?

Yayınevi :

Gugukkuşu

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054096954


Öncelikle şu sorular bütün dörtlüklü şiirler yazan ozanları çok yakından ilgilendirmektedir. Halk şiiri günümüzde kitleler, aydınlar, entelektüeller, düşünce emekçileri ve halk tarafından kabul görüyor mu? Halk Ozanları kitle iletişim araçlarından yeterince yararlanıyorlar mı? Gittikleri toplantılarda, okumalarda gecelerde ya da konserlerde karşılarında yine binlerce insan bulabiliyorlar mı? Bu soruların yanıtları olumsuzsa bu olumsuzluğun sonuçlarını sadece toplumun estetik beğenilerinin değişimine yorumlayabilir miyiz?

Kitle iletişim araçlarını ellerinde bulunduranların keyfi uygulamaları sonucu toplumun dejenere edilişiyle ilgisi var mı? Toplum dejenere ediliyorsa toplumun uyanışına katkı sunmak amacıyla sanat yaptığının iddiasında olan Halk Ozanlarının etkisiz kalmalarını nasıl açıklayabiliriz? Bu kitapta toplumcu halk şiirimizin öncülerinden Ezeli Doğanay bu sorunların nedenleri sorgulayarak bize önemli ip uçları vermektedir.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 187

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Gugukkuşu

Sayfa Sayısı : 187

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız