Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Halkla İlişkiler Alanına Örgütsel Davranış Yansımaları

Halkla İlişkiler Alanına Örgütsel Davranış Yansımaları

Halkla İlişkiler Alanına Örgütsel Davranış Yansımaları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
19 - 21 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944771818


Halkla ilişkiler uygulayıcılarından, Allen H. Center ve Patrick Jakson, "İş yerinde mutlu olmayan çalışanın, muhatap olduğu kişileri memnun edebilmesi mümkün değildir." derler. "İş yerindeki insanın mutluluğu." İşte bu ifade üzerine çok çok düşünce ortaya atılmış, yönetim bilimleri, işletme, psikoloji, halkla ilişkiler ve bu ana disiplinlerin alt dalları, hatta mühendislik bilimleri, bu ifadeyi ve içeriğini sorgulamışlardır. Karmaşık ve çok yönlü irdelenen bu konuda aslında ortak tarihsel bir zeminin, tek damardan yan damarlara aktarımı ile dallanıp budaklanmıştır. Pek çok ayrı disiplin, aynı konuya farklı ve benzer açıklamalar getirmiştir.

Bu kitapla, bu tartışma değişik boyutlarıyla ele alınmıştır. Örgüt Psikolojisi alanındaki kuramsal yazın bilgileri, nedensel ilişkiler eşliğinde tartışılırken, ortak konular halkla ilişkiler ve insan kaynakları çerçevesinde, örgütsel davranış boyutuyla çözümlenmeye çalışılmıştır. Günümüzde, disiplinlerarası bir yerde duran halkla ilişkiler alanında farklı bakış açılarının her gün yeniden güçlenen mücadelesine tanık oluyoruz. Bu çalışma ile, halkla ilişkiler boyutlu okumalarından, iç halkla ilişkiler zeminine indirgenen, örgütsel iletişim, insan kaynakları ve çalışan psikolojisi terminolojisi, örgütsel davranış boyutuyla açımlanarak, var olan ortak yazın bir arada sunulmaktadır.
(Arka Kapak)Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nobel Akademik Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 344

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız