Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hamlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri
Hamlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Hamlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri

8/10 - 28 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : İş Bankası Kültür Yayınları - Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi
Standart Teslimat
16 Haziran - 21 Haziran
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789944883061

Hamlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

Hamlet - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Hamlet, William Shakespeare’in en uzun oyunu olmasının yanı sıra dünya edebiyatında da en tanınmış eserlerinden biri. Üzerinden 400 yıl geçmesine rağmen hala okuyucuyu ve seyirciyi etkilemeyi başaran anlatımı, onu birçok açıdan eşsiz kılıyor. 1600’lü yıllardan bu güne üzerine en çok konuşulan, hakkında kitaplar yazılan, çevirisi ile de birden fazla ülkede yayınlanan Hamlet, aynı zamanda en çok sahnelenen oyunlar arasında yer alıyor.

Kaynağı eski kuzey masallarına kadar uzanan bu tragedya, Shakespeare’in güçlü ve etkili anlatımı ile merak ve ilgi uyandıran bir konuya sahip olması ile dikkat çekiyor. Oyundaki olay örgüsü ve karakterler, hayranlık uyandıran bir ustalıkla işleniyor. Oyunda birçok yerde karşımıza çıkan dramatik öğeler insan ruhunun karmaşık yapısına adeta ışık tutuyor ve kitabın unutulmayacak eserler arasına da ilk sıradan girmesini sağlıyor.

 

Hamlet’in Trajik İntikam Hikayesine de Kütüphanenizde Yer Açın!

Hamlet için kısaca bir intikam tragedyası diyebiliriz. Eser, amcası Claudius’un, babasını öldürüp tahta çıkması ve çok kısa bir süre sonra annesi ile de evlenmesi üzerine Hamlet’in girdiği bunalım ve ruhsal çöküntü ile başlıyor. Sonraları babasının hayaletinin ortaya çıkması üzerine olaylar tamamen farklı bir hal alıyor. Hayaletin, cinayeti Claudius’un işlediğini ve intikam almasını söylemesi; Hamlet’i intikam planları içerisine sürüklüyor. Bu planları gizlemek için de deli rolü yapmaya başlayan Hamlet’in delilik ve gerçeklik arasındaki geçişleri ana olay örgüsünü oluşturuyor.

Aşk, akraba ve iktidar ilişkileri örgüsünde geçen olayların temelinde Hamlet’in babasını öldürerek tahta geçen amcasından intikam alma arzusu yatıyor. Olayların daha çok bu intikam çabası üzerine kurulu oluşu ve oyunda birbirini izleyen cinayetlerin aslında gerçek bir keder ile başlayan Hamlet’in hayatını, nasıl derin bir girdaba dönüştürdüğünü gözler önüne seriyor.

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Tüm dünyada yüzyıllardır dile gelen “Olmak ya da olmamak, işte bütün mesele bu!” sözünü bir de Hamlet’in ağzından duymak ister misiniz? Cevabınız evet ise sepetinize hemen Hamlet’i eklemeyi unutmayın. Ayrıca birbirinden eşsiz alıntıların yer aldığı bu eser ile Shakespeare’in şairane dünyası ile tanışmanın keyfini çıkarın.

 

 

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 9
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika

Harika bir eser kesinlikle okumalısınız

02.04.2021

....

Var olmak mı, yok olmak mı, bütün sorun bu!  ( Kesinlikle okunmalı )

08.03.2021

...

"Bilinç böyle korkak ediyor hepimizi:Düşüncenin soluk ışığı bulandırıyorYürekten gelenin doğal rengini."Shakespeare'in okunması gereken en değerli eserlerinden.

02.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.