Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hanedan

Hanedan

Hanedan

8/10 - 9 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Hızlı Teslimat
26 Ağustos
Standart Teslimat
27 Ağustos - 29 Ağustos
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055535797


Teşkilat ve Muhafız Kitaplarının Yazarı Selman Kayabaşı'dan Serinin Yeni Kitabı: Hanedan

Sancak sahibi beyler, 1040'ta Semerkand'da toplandılar. Kınık'ı hakan bildiler.
1299'da Konya'da buluştular, Kayı'yı bey seçtiler.
Ve sancak sahibi beyler, 1906'da İstanbul'a davet edildiler.
Biri devlet kuracak, biri devlet yıkacak, biri devlet olacaktı...

O gün, İstanbul'da cesedi bulunan yazar, Hanedan başlıklı gizli bir dosyanın muhafızıydı. Anadolu'ya gelen boyların kurduğu devletleri ve bu boyların birbiriyle ilişkisini inceleyen yazar, istihbarat teşkilatlarının peşinde olduğu bir haritayı deşifre etmek üzereydi. Harita, Fatih Sultan Mehmet'in Buhara'dan, Timur Devletinden şehirler şehrine, İstanbul'a davet ettiği matematikçi ve uzay bilimci Ali Kuşçu tarafından hazırlanmış, son şeklini ise Akşemseddin tasarlamıştı. 1071'de Anadolu'ya gelen gizli bir yapının resmedildiği harita, 1918'de Yıldız Sarayı'nda tekrar konuşulmaya başlandı.

Sivas Kongresinin Divan Katipliğini ve istihbarat başkanlığını yapan İsmail Hami, 1071'de Sivas'a yerleşen Danişmendoğlu beyliğinin o günkü temsilcisi idi. Erzurum Kongresi'ni tertip eden Hüseyin Avni, 1071'de Erzurum'a konan Saltukoğullarından Ebul Kasım'ın torunuydu. Ve en önemlisi, Hanedan isimli dosyaya göre, Osmanlı impatorluğundaki hiyerarşiye göre, Kayıhanoğullarından sonra gelen ama Vezir-i Âzam'dan da üstün olan bir başka aile tartışılıyordu kitapta: Giray Hanedanlığı. Padişahın altında, Vezir-i Âzam'ın üstünde olan bu makama, örfe göre Kırım Hanı Giraylar oturuyordu. İmparatorluk yıkılırken Sadrâzamlık makamına Giray Hanedanının o günkü lideri, Ahmet Tevfik Paşa tayin edilince, 1071'de Anadolu'ya gelen beylerin yeni bir devlet kurmak için emir aldıkları belli oldu. Nitekim beyler Anadolu'da ilk olarak nereye yerleşmişse, Milli Mücadele de o şehirlerde başlayacaktı.

Bir suikast, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin tarihini bu kadar derinden etkileyebilir mi? Ali Kuşçu'nun asırlar önce hazırladığı harita, suikasta kurban gittiği söylenen bir cumhurbaşkanının, gizli belgelerini sakladığı gizli bir apartman dairesinde ortaya çıkarsa, evet!Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yakın Plan Yayınları

Sayfa Sayısı : 256

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 5

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Kurgular

Toplumun yüz yıllık değer yargılarını alt edecek kurgularla dolu, kitabı okumadan önce Türk Tarihi'ni ve Cumhuriyet Tarihi'ni iyi bilen bir insanın dahi aklını allak bullak edecek seviyede yazılmış Kurgu Romanı denilebilir. Genç yaşta bu kadar seri Kurgu Romanları her yazara nasip olmaz. Nobel Ödüllü yazarımız da genç yaşta ünlü olmuştu. Birilerinin ısmarlama roman ile  nasıl Nobel Ödülü alıyorsa yeni Nobellimiz olursa şaşırmayın.

15.12.2016

sevğilerimle

Diğer iki kitabını okumadım ama bu kitap bana biraz dagınık geldi.Konuyu toparlamakta biraz zorluk çektim. Çok daha iyi olabilir diye düşünmüştüm. İlk fırsatta diğer kitaplarını da okuyacağım.

03.07.2013

muhteşem bir seri...

İlk 2 kitap olağan üstüydü ama HANEDAN biraz olsun hayal kırıklığına uğrattı...
Kitabın Unutulan ve Kırılan Şeylere Dair olan bölümü gereksiz yere çok fazla uzatılmış ve bu da bence sıkıcı oldu..
Ancak yinede gayet akıcı ve güzel bir kurgu. Devamını bekliyoruz...

05.06.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız