Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hasan El Basri'nin Kader Risalesi ve Şerhi

Hasan El Basri'nin Kader Risalesi ve Şerhi

Hasan El Basri'nin Kader Risalesi ve Şerhi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054533749


Din Sosyolojisi'nin babası Max Weber, sadece inancın ina- nanları değil, inananların da inancı şekillendirdiğini söyler. O, kendi adına konuşsun. Bu, Hıristiyanlık için yüzde yüz doğ- rudur. Zira Hıristiyanlık, başta Pavlus olmak üzere, münte- sipleri tarafından icad edilmiş bir inançtır. Müslümanların ge- leneksel din tasavvurları için ise, kısmen doğrudur. Zira bazı Müslümanlar, Hıristiyanlaştıkları oranda dinlerini şekillendir- meye soyunmuşlardır. Fakat İslam için, yüzde yüz yanlıştır. Zira İslam, Allah'ın dinidir. Allah onu Kur'an'la, sadece karşıt- larının değil, müntesiplerinin şerrinden de korumuştur.


Kalıcı bir mucize olan Kur'an indiği günkü berraklığı içe- risinde elde bulunduktan sonra, Müslümanların hayatlarında ve bilinçlerinde meydana gelen ve gelecek olan kayma, sapma ve hatta tahriflerden dolayı ümitsizliğe kapılmaya lüzum yok- tur. Zira böylesi bir durum, telafisi kabil ziyanlar içerisinde sa- yılır. Günümüzden 13.5 asır önce kaleme alınmış olan Kader Risalesi'ni neşr ve şerhetmemizin en büyük sebebi de budur.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 238

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 239

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Düşün Yayınları

Sayfa Sayısı : 239

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız