Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi - Sayı 37

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi - Sayı 37

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi - Sayı 37

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Hayal

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9781304481000


Bir Soru Bir Görüş
-Tarık Dursun K.-

Şiir
-Veysel Çolak, Güngör Tekçe, Ahmet Günbaş, Ahmet Ada, Ertuğrul Özüaydın, Ersan Erçelik, Seda Eriş, Sidar Sinan Özmen, Nihat Özdal, Ceylan Koryürek, Mehmet Rayman, Güray Özçelik, Melih Elhan-

Söyleşiyorum
-Hasan Ali Toptaş, Tunç Kurt-

Dosya
Şiir ve Felsefe
-Ahmet İnam, Hilmi Yavuz, Türker Armaner, Metin Cengiz, A. Galip, Kenan Sarıoğlu, Naime Erlaçin, Koray Feyiz-

Yazınsal Biçem, Biçemsel Yeti, Yöntem ve Çözümleme I. Bölüm
-Aysu Erden-

Keçiler ve Zeytin Ağaçlarına Bakmaya Doyamayan Ressam Ataç Elalmış
-Gültekin Emre-

Öykü, Yine Öykü
-Kemal Gündüzalp-

"Kopuk" İle Birleşenler ve Bâki Ayhan T.'ye Bazı Sorular
-Emre Polat-

Öykü
-Semrin Şahin, Sedat Erden-

"Yaşamak Güzel Şey Be" Nâzım Usta!
-Ertan Mısırlı-

Dergi Belleği: Fikirler Dergisi
-Halim Spatar, Mustafa Şerif Onaran, Kemal Bekir-

Çokkare
-Şenol Bezci -

Bahar, mevsim dönümlerini bizlere belki de en iyi anımsatan mevsim; 'yeniden doğuş' idealinin zihinlerde canlandığı, doğanın ve insanın kendilerine özgü çeşitli yenilenme süreçlerine girdiği, yazın dünyası için ise yeni keşiflerin belki de daha büyük bir coşkuyla yapılmaya başlandığı diriliş mevsimi.

Geçtiğimiz sayıyı, Arif Damar'ın acı kaybından sonra onun büyüklüğünü ve edebi kimliğini bir kere daha anmak istediğimizden, ona ayırmak istemiştik. Dileriz büyük ustaya yakışır bir sayı hazırlayabilmişizdir.

Bu sayımızda ise, iki sayı önce başlattığımız 'şiir ve diğer sanat dallarıyla ilişkileri' serimizin bir devamı niteliğinde sayılabilecek "Şiir ve Felsefe" ilişkisini, bu iki türün birbirleriyle olan bağlantılarını; sanat ve düşün dünyasının çeşitli isimlerine sorarak ortaya koymak istedik. Bu konuda bize yardımcı olan ve yazılarını bizlerle paylaşan herkese teşekkürlerimizi sunarız.

Hayal Yayınları olarak altı yazarımızın bu ay içerisinde aldığı çeşitli ödüller, bizleri yayınevi olarak gururlandırdı. Türk Tabipleri Birliği'nin düzenlediği 2010 Behçet Aysan Şiir Ödülü, Fuat Çiftçi'nin "Ağrılı Renk" adlı kitabına uygun görüldü. Aynı yarışmanın Arif Damar'ın anısına bu yıl konulan Özel Ödül'ü ise, Gültekin Emre'nin "Çınlama" adlı kitabına verildi. Karşıyaka Belediyesi'nin düzenlediği ve bu yıl Arif Damar anısına düzenlenen Homeros Ödülleri 2011 Arif Damar Şiir Ödülü'nde ise, Sidar Sinan Özmen'in "Kedi Gülüşlü Babalar" adlı kitabı, Üçüncülük Ödülü'ne uygun görüldü. Jüri Özel Ödülü, Duygu Ergun'un "Kuş Evi" adlı kitabına verilirken; Ahmet Ş. Doğan'ın "Derdane" adlı kitabı ile Nihat Özdal'ın "Google'dan Önce" adlı kitabı, Övgüye Değer kategorisinde yer aldı. Bu sevindirici haberlerden dolayı yazarlarımızı/şairlerimizi kutluyoruz.

Yeni sayımızda görüşmek dileğiyle, iyi okumalar dileriz...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayal

Sayfa Sayısı : 96

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

;

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız