Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi (Temmuz-Ağustos-Eylül 2013) 46

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi (Temmuz-Ağustos-Eylül 2013) 46

Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi (Temmuz-Ağustos-Eylül 2013) 46

Yazar: Kolektif
Yayınevi :

Hayal

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 2789785950608


İnsan ve yaşam adına inancımızın, umudumuzun artmakta olduğu şu günlerde 46. sayımızı siz okurlarımıza sunmaktayız. Öncelikle, son bir aydır Gezi parkında filizlenip tüm dünyayı etkisine alan olaylarda yaşamı yitiren yurttaşlarımızı ve değerli edebiyatçılarımız Peride Celal ile Sait Maden'i kaybetmenin üzüntüsünü duymaktayız, hepimizin başı sağ olsun.

Bu sayımıza "İnsana Gezi" başlıklı yazımızla başlıyoruz. Dergimizin genelinde Yılmaz Başar Babür'ün çektiği Gezi parkı fotoğraflarını siz okurlarımızla paylaşıyoruz. Gezi parkı üzerine kapsamlı bir dosya oluşturmak isterdik ancak bunun için hem zamanımız yeterli değildi hem de enerjimizin tamamını dayanışma odaklı tavrımıza, duruşumuza harcadık.

Üç aylık periyodlarla sizlere sunduğumuz dergimizin ilk iki ayı "Edebiyat ve Fanzin" başlıklı dosyamızı hazırlamakla geçti. Dosyamızda fanzin çıkaran genç yazarlarımız fanzinin ne olduğundan, neden fanzin çıkardıklarından ve fanzin ile edebiyat arasındaki ilişkiden bahsettiler. Edebiyatımızın geleceğine ilişkin değişim sesleri yükselttiklerine inandığımız genç arkadaşlarımızla hazırladığımız bu dosyanın okurlarımızın tarafından dikkat ve keyifle inceleneceğini umuyoruz. Yine dosyamız kapsamında ülkemizin ilk fanzincilerinden Esat Cavit Başak'la keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. 46. sayımızın bir diğer söyleşisi ise oyuncu-yazar Koray Şahinbaş'la.

Tüm okurlarımıza daha özgür hissettikleri ve daha özgür hayal edebildikleri bir yaz dönemi diliyoruz. Önümüzdeki sayımız ve hazırladığımız yeni kitaplarımızla İstanbul Tüyap'ta yeniden görüşmek üzere...Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayal

Sayfa Sayısı : 80

İlk Baskı Yılı : 2013

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız