Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayallerin Ötesinde Yaşamak
Hayallerin Ötesinde Yaşamak

Hayallerin Ötesinde Yaşamak

9/10 - 7 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ebru Dorman
Yayınevi : Destek Yayınları
Standart Teslimat
19 Nisan - 24 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786254411922

Hayallerin Ötesinde Yaşamak Kitap Açıklaması

“Yapabileceğini düşünüyorsan da, yapamayacağını düşünüyorsan da haklısın.”

 Henry Ford

“Dünya Devlerini Yöneten 50 Türk Yönetici” arasında anılan ve üst düzey yöneticiliğinin yanında hayatı da dolu dolu yaşadığına inanan Ebru Dorman, hem gençler hem de karar noktasında olan herkes için samimi bir sohbet havasında kaleme aldığı bu kitabı ile bir yandan kılavuz niteliğinde pratik bilgiler veriyor, bir yandan da olası zorluklara yönelik harika çözümler sunuyor. Mahalle ilkokulundan Harvard’a uzanan ilham dolu eğitim yolculuğunu; 17 yılı yurtdışında geçen ve başarılarla dolu 25 yılı aşkın kariyerini; başarılı, mutlu, sağlıklı bir yaşam için tavsiyelerini; girişimcilik ve fırsat eşitliği konularındaki tecrübelerini paylaşıyor. Ebru Dorman, başarının ne olduğunu ve bu kitabı yazma amacını şu sözleri ile özetliyor:

“Benim için başarı mutlu olmak, hayata coşku ile bağlı olmak, kendini sevmek, sevilmek, insanlık için faydalı işler yapmış olmaktır. Başarı, ulaştığımız mevki veya elde ettiğimiz güç ile ölçülmez. Ün ya da unvan sahibi olmak ya da çok para kazanmakla da ölçülmez. Başarı bir hedef değil, bir yolculuktur.

Bu kitabı okuyanların yaşamlarının her evresinde, günlük hayatta veya önemli karar aşamalarında faydalı olacak yeni farkındalıklar kazanabilmelerini, zengin bir ‘alet kutusu’ ile kendilerini hem daha güçlü hem de daha donanımlı hissedebilmelerini ve hayata daha olumlu yaklaşabilmelerini arzu ediyorum.”

 

Yazarın Notu 

Ne mutlu bana ki gençlik yıllarımda hayal edemeyeceğim derecede zengin tecrübe ve başarılar elde ettim, sıra dışı bir hayatım oldu, paylaşmaya değecek çok şey öğrendim. Ne mutlu bana ki öğrenmeye, üretken olmaya ve yeni hayaller kurmaya devam ediyorum.
 
Yıllardır okuduğum kitaplardan, katıldığım eğitimlerden, izlediğim videolardan, dinlediğim podcastlardan, dünyanın dört bir köşesinden rol modeli yöneticilerimden, kendi hatalarımla öğrendiklerimden ve başarılı uygulamalarımdan harmanladığım pek çok tavsiyeyi bu kitapta size sunmaya çalıştım.
 
Kitabımda girişimci olmak isteyen arkadaşlara birtakım tavsiyelerim de var. Çocuğu girişimci olmak isteyen anne-babaların ve girişimci mentorlarının da bu paylaşımlarımdan faydalanacağını düşünüyorum.
 
“Önce sağlık!” sözünün ne kadar yerinde olduğunu pandemi süreci hepimize tekrar hatırlattı. Her türlü virüse karşı en güçlü zırhımız olan bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak için dikkat etmemiz gereken konuları “Sağlıklı Yaşam” bölümünde paylaştım.
 
Kendiniz ve hayatınızla ilgili inanç ve beklentilerinizin, her türlü değişim ve belirsizliğe bakış açınızın olumlu olduğu; değerlerinize sahip çıktığınız; sağlık, başarı, mutluluk dolu bir yaşam sürmenizi diliyor ve sevgilerimi sunuyorum.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 168

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2021

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 9
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Mutluluk, başarı ve hayatla ilgini tanımlamalarınız baştan değişecek

Şu anda lise veya üniversitede okumayı çok isterdim. Kitapta hakkını vererek yaşanmış bir yaşam ve öğretileri gençler, girişimci adayları ve her birimiz için ayrı ayrı öğretiler içeriyor. Kardeşime ve başka gençlere hediye etmek üzere aldım. Okumanızı tavsiye ediyorum, bir solukta bitiveriyor

25.03.2021

Başından kalkamadım

Genç bi yöneticiyim, genelde bu tarz kitapları pek etkili bulmam fakat Ebru Hanım’ın hayatı ve fikirleri içimde bi kıvılcımı ateşledi diyebilirim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

25.03.2021

TEBRİKLER!

Her yol ayrımında danışılacak bir hayat rehberi. Okurken, keşke lise yıllarımda karşıma çıksaydı diye düşündüm;  sonra aslında kendime dair yeni hevesler ve hedefler keşfetmenin yaşı olmadığını farkettim ve kitabı 73 yaşındaki babama da hediye ettim. Mümkün olduğunca çok okuyucunun hayatına dokunması dileğiyle.. Selen Okay Akçalı

24.03.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.