Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

Başarı ve Mutluluk İçin

Yayınevi :

Hayat Yayıncılık

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756700761


Yavru deve annesine, "Anne, bizim niye hörgücümüz var?" diye sormuş. "Yavrum, çöl sıcağında susuzluğa dayanalım diye." demiş annesi. "Peki anne, bizim toynaklarımız niye bu kadar geniş?" Annesi, "Yavrum, çölde ayaklarımız kuma batmasın diye." Yavru deve, "Anne, bizim boynumuz niye bu kadar uzun?" diye sormuş. Annesi de "Yavrum, çölde uzaktan gelen tehlikeleri görebilelim diye." demiş. Yavru deve aldığı cevaplara dayanamayarak sormuş, "Peki anne, Allah aşkına bizim hayvanat bahçesinde ne işimiz var?"

Bugün geçmişe göre daha çok para kazanmamıza, daha büyük ve daha lüks evlerde oturmamıza rağmen daha mutsuzuz. Geçmişe göre sağlık imkânları yüz bin kat daha iyi olmasına rağmen daha sağlıksızız. İletişim teknolojisi inanılmaz noktada ama her geçen gün insanlarla daha az iletişim kuruyoruz. Uzaya gittik, galaksileri keşfettik ama kendimizi, eşimizi, çocuklarımızı keşfedemedik. Aya ayak basıp gelen biz insanoğlu, bir adım ötemizde sofrasına koyacak bir ekmeği olmayan komşumuzu fark edemedik.

Bu kitapta, gerçek mutluluk ve başarının ne olduğu ile ilgili farklı bir bakış açısı getirmeye, kaybettiğimiz bazı değerlere sahip olduğumuz ama kullanamadığımız potansiyelimizi gözler önüne sermeye çalıştık. Hani ressama sormuşlar, "Mutluluğun resmini çizebilir misin?" diye. Ressam cevap vermiş, "Ben çizebilirim de sen anlayabilir misin?"

Gelin hep beraber mutluluğun resmini anlamaya çalışalım…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 200

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayat Yayıncılık

Sayfa Sayısı : 200

İlk Baskı Yılı : 2004

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız