Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hizmetkar

Hizmetkar

Hizmetkar

Yazar: James Hunter
Yayınevi :

Goa

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944291293


Liderliğin Gerçek Anlamı Hakkında Basit Bir Hikâye

Bu sürükleyici kitapta, dışarıdan bakıldığında çok başarılı bir yaşam süren işadamı John Daily´nin hikâyesi aracılığıyla, aslında hizmet etmek anlamına gelen liderliğin değişmeyen prensiplerini öğreneceksiniz. John Daily, bir patron, eş, baba ve antrenör olarak üstlendiği bütün liderlik görevlerinde gittikçe başarısız olmaktadır. Yaşamını tekrar ellerine alması için, gönülsüzce de olsa, bir hafta boyunca bir Benedikten manastırında inzivaya çekilir. John´u bekleyen sürpriz, manastırdaki ruhsal eğitimi yürüten keşişin, Wall Street´de efsane haline gelmiş olan eski bir yönetici olmasıdır. Bu keşiş, John´a gerçek liderliğin güç değil, sevgi, hizmet etmek ve fedakârlığın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan otorite üzerine kurulması gerektiğini gösterir.

John´la birlikte siz de bu kitaptaki ilkelerin ne yeni ne de karmaşık olduğunu göreceksiniz. Hiçbiri özel yetenek gerektirmiyor: Basitçe, ilişkilerdeki saygı bağının kuvvetlendirilmesi, sorumluluk duygusu ve çevrenizdeki insanlara değer vermek üzerine kurulu. Belki bu, Hizmetkâr´ın çok değişik yaşam tarzları olan farklı insanlarda aynı etkiyi yaratmasının da sebebi.

Size bir şeyler öğretmek yerine vaaz veren kitaplardan sıkıldıysanız, liderlik yeteneklerinizi geliştirmenin yollarını arıyorsanız, uzun süreli ve anlamlı başarılara yol gösteren değişmez ilkeleri anlamak istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.


YAZAR BİLGİSİ:
James C. Hunter, Detroit yakınlarında bulunan bir işçi-işveren ilişkisi ve eğitim danışmanlığı olan, J.D. Hunter ve Ortakları (J.D. Hunter Associates) şirketinin başdanışmanıdır. Yirmi yılı aşkın işçi-işveren ilişkisi tecrübesi olan Jim Hunter, özellikle hizmetkâr liderlik ve takım kurmak, takım ruhu yaratmak alanlarında çok aranan bir konuşmacı ve eğitmendir. Eşi ve kızı ile birlikte Michigan´da oturmaktadır.Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Goa

İlk Baskı Yılı : 2008

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.