Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz. Muhammed'i Doğru Anlamak

Hz. Muhammed'i Doğru Anlamak

Hz. Muhammed'i Doğru Anlamak

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786054195084


Bir tek söz nelere kadirmiş meğer? Hem öldürür, hem diriltilirmiş. Hem savaş keser, hem baş kestirirmiş. Bazen zehirli aşı bal ile yağ eden bir panzehir olur, bazen de cehennemi cennete çevirirmiş. Yeter ki söz ham olmasın, pişmiş olsunmuş.

Bizim Yunus öyle diyor. Doğru söylüyor. Doğru söylediğini Kelime-i Şahadet'ten biliyoruz. Çünkü bir söz kişiyi küfür karanlığından imanın aydınlığna çıkarıyor. Yine Kelime-i Tevhid'den biliyoruz. O kelime ki, Nebi'nin ifadesiyle, bir tanesi Hak katında tüm evrenden daha ağır çekiyor. Yunus Emre söz medeniyetinin çocuğu. Bu yüzden sözün kadr u kıymetini biliyor. Bu yüzden sözün gücüne inanıyor. Bu yüzden sözün gücünü gücün sözünden üstün tutuyor. Zira Yunus'u yetiştiren medeniyetin kurucu aklını sözlerin şahı olan vahiy, yani Kur'an temsil ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 496

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Düşün Yayınları

Sayfa Sayısı : 496

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız