Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hz.Ömer (r.a.) Adalet Timsali

Hz.Ömer (r.a.) Adalet Timsali

Hz.Ömer (r.a.) Adalet Timsali

Yayınevi :

Nesil Yayınları - İslam Tarihi Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789752697089


Çocukluk yıllarında koyun ve deve çobanlığı yaptı. Genç yaşta ticarete atıldı.

Pehlivan yapılı, uzun boyluydu. Sert ve kararlı bir mizaca sahipti. Müslüman olmadan önce koyu bir müşrikti. O dönemde amansız bir İslam düşmanıydı. Bu yüzden Rasulullah`ı (a.s.m.) öldürmek istedi. Harekete geçti. Ancak bu gelişme onu zifiri karanlıktan iman nuruna ulaştıracaktı. Ve Hz. Ömer İslam`la şereflendi. O gün bizzat Rasulüllah`ın dilinden 'el-Faruk' unvanına nail oldu. Herkes gizlice Medine`ye hicret ederken, can düşmanlarına açıkça meydan okuyarak Mekke`den ayrıldı.

Medine yıllarında Rasulullah`ın yaptığı bütün seferlere ve savaşlara katıldı. Hz. Peygamber`e kayınpeder oldu. Rasulullah`ın vefatından sonra Hz. Ebu Bekir`in halife seçiminde çok önemli rol oynadı. İki yıllık halifeliği döneminde onun en büyük yardımcısı oldu. Onun vefatının ardından Halifelik görevini üstlendi.

On yıllık halifelik döneminde Mezopotamya, İran, Filistin ve en önemli şehri Kudüs, Mısır fethedildi. Basra ve Kûfe şehirleri kuruldu. Sasani İmparatorluğu yıkıldı. Hicrî takvim uygulamaya konuldu. İslam devletinin kurumlaşması onun döneminde gerçekleşti.

Doğumundan vefatına kadar, Hz. Ömer`i tüm yönleriyle, farklı özellikleriyle, tarihe geçen örnek uygulamalarıyla ele alan bu eserde şimdiye kadar bilmediğiniz, duymadığınız ve okumadığınız bilgileri bulacaksınız. Ayrıca Asr-ı Saadet`te ve on yıllık halifelik döneminde yaşanan hadiseleri tüm detaylarıyla öğreneceksiniz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 480

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nesil Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2009

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.