Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İçimdeki "Kara Kutu"

İçimdeki "Kara Kutu"

İçimdeki "Kara Kutu"

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Karina Yayınevi

Standart Teslimat
03 - 09 Kasım
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786054976898


Neden kara kutu diye düşünün istedim.Çünkü hayatımızın belli dönemlerinde bu kara kutuları görmezden gelerek yaşadığımız-yaşatıldığımız bir dünya düzeni tarafından kuşatılıyoruz.Peki neydi bu kara kutuları bu denli önemli kılan? Ben gökyüzüne değebilen ve onunla bütünleşebilen uçaklardan bahis açıyorum tam da bu noktada.Riskli ve olabildiğince heyecanlı süzülme duygusu- ki güzel olan her şey biraz da riskli değil midir zaten? Yaşamak gibi... Uçakları da bu denli güzel kılan buydu belki. Ve tabii ki tüm gizi içlerinde tutan kara kutular...Onların gösteri sırası geldiğinde risk kavramı ortadan tamamen kalmış ve olan olmuştur çoğu zaman.Lakin işin 'giz-i' yatar içlerinde. Sebepler,sonuçlar,sırlar yatar.Bu sırlar karartır adını aslında rengi turuncu olmasına rağmen.İnsanlar da böyledir işte;içlerinde hep bir giz,hep bir sır taşırlar..İçlerinde bir 'kara kutu' saklarlar -aslı turuncu olan- aslı çocukluk kadar renkli olan..Belki uçaklar gibi fiziksel kazalar değil de çoğu zaman ruhani kazalara uğruyor veyahut uğratılıyoruz herhangi bir zaman kavramında. Ve içimizin aynasından orada yatan 'kara kutu' yu dinlemeyi hep gözden kaçırıyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Karina Yayınevi

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 2

Genç Yazarım

Genç Yazarım, Kara Kutunun imbiğinden süzülen yıldızlar ışıtmış kaleminizi...Katre katre akmış esrar duvaklı sözcükleriniz, bin anlam yüklü cümlelerinize...Sözcükler bu kadar mı güzel harmanlanır da bir seramoniye dönüştürülür...Daha bir güçlenir, daha bir anlam kazanır... Bu kadar mı yakışır genç bir yazarın kalemine...DERYA olur akar, susayan yüreklere ... Kara Kutu kendimizden sakındığımız yaşanmışlıkları fısıldamış kulağımıza...Unuttuğumuz yalın sevgileri hatırlatmak için açmalıydık yüreğimizdeki Kara Kutuları...Bize de yüreğimizdeki Kara Kutularla yüzleşmek için kapı araladığınız için binlerce teşekkürler...Yüreğinize, emeğinize, kaleminize sağlık. Şehriban ALTAŞ (Eğitimci- Konya)

14.02.2016

Genç Yazarım

Genç Yazarım, "Kara Kutu"nun imbiğinden süzülen yıldızlar aydınlatmış kaleminizi...Katre katre akmış esrar duvaklı sözcükleriniz, bin anlam yüklü cümlelerinize. Sözcükler bu kadar mı güzel harmanlanır da bir seremoniye dönüştürülür...Daha bir güçlenir, daha bir anlam kazanır... Bu kadar mı yakışır genç bir yazarın kalemine...Derya olur... "Kara Kutu" kendimizden sakındığımız yaşanmışlıkları fısıldamış kulağımıza. Unuttuğumuz yalın sevgileri hatırlatmak için açmalıydık yüreğimizdeki "Kara Kutu"ları. Bize de yüreğimizdeki "Kara Kutu"larla yüzleşmek için kapı araladığınız için binlerce teşekkürler. Yüreğinize, emeğinize, kaleminize sağlık.
Şehriban  ALTAŞ (Eğitimci)

13.02.2016

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.