Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İcra Hukukunda Taşınmaz Malların Haczi ve Paraya Çevrilmesi

İcra Hukukunda Taşınmaz Malların Haczi ve Paraya Çevrilmesi

İcra Hukukunda Taşınmaz Malların Haczi ve Paraya Çevrilmesi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Mert Namlı
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786057622150

Bu çalışma, İcra Hukuku'nda başvurulan temel yaptırımlardan biri olan taşınmaz malların haczi ve paraya çevrilmesinin incelenmesini konu almaktadır. Her iki konu da teori ve uygulama bütünleştirilerek, doktrindeki tartışmalar, uygulamada yaşanan sorunlar ve Yargıtay kararlarına yer verilmek suretiyle ele alınmıştır. Ayrıca İsviçre ve Türk Hukuku bakımından karşılaştırmalı hukuk bakış açısı benimsenerek, gerektiğinde mehaz kanundan da yararlanılabilmesi amaçlanmıştır. 
İcra Hukuku, barındırdığı teknik kurallar ve yaptırımlar nedeniyle soğuk görülebilecek olsa da, maddi hukukun ve mahkeme kararlarının etkinliğinin sağlanabilmesi için vazgeçilemez bir hukuk dalıdır. Aslında İcra Hukuku'nun ağırlık merkezi de etkinlik gereksinimi ile hak özgürlüklerin korunması arasında doğru bir dengenin kurulmasında bulunmaktadır. Konuya ilişkin sorunlar ele alınırken de bu bakış açısı benimsenmiştir. 
Taşınmaz malların haczi ve paraya çevrilmesi, cebri icra sisteminin verimliliği bakımından da büyük önemi haizdir. Bu nedenle de konunun detaylarının yanı sıra, kurum bakımından getirilebilecek yenilikler üzerinde de durulmuştur.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 637

Ebat : 16,5 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız