Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İktisadi Düşünce Okulları

İktisadi Düşünce Okulları

İktisadi Düşünce Okulları

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
07 - 11 Temmuz
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051521756


KPSS, Kaymakamlık, Müfettişlik, İdari Yargı Hâkimliği, Uzmanlık, Denetmenlik, Banka Uzmanlık ve Müfettişlikleri ile iktisadın yer aldığı tüm kurum sınavlarına hazırlanan adaylara yönelik olarak hazırlanan bu kitap, adaylara kısa zamanda iktisat okullarının düşünceleri ve varsayımları konusunda yeterli bilginin edindirilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu eserde yer alan iktisat okulları, kişileri ve varsayımları ile sınavlarda gerek doğrudan doğruya gerekse makro, mikro, uluslararası iktisat ve para teorisi ve politikası temelinde oldukça sık sorulmaktadır. Bu nedenle yeterli derecede iktisat bilgisinin "iktisadın temelini, ana felsefesini öğrenmekten geçtiği" fikrinden esinlenerek adaylara "pratik ve hızlı bir biçimde" sınavların iktisat kısmına hazırlanma imkânı tanıması amacıyla yazılan bu kitap, iktisadın yer aldığı sınavlara hazırlanan tüm adaylar için uygun bir kitaptır.

İçeriğinde Merkantilizmden başlamak üzere yirmi birinci yüzyıla kadar tüm iktisadi düşünce okullarının yer aldığı kitabın her bir bölümünün sonuna, açıklanan okulla ilgili sınavlarda sorulmuş olan sorular ve soruların çözümleri eklenerek adaylara pratiklik sağlanması amaçlanmıştır. Ayrıca sınavlarda oldukça sık karşılaşılan iktisadi kavramlar bir sözlük haline getirilerek adaylara çalışma kolaylığı olması için kitaba eklenmiştir.


Kitapta yer alan okullar varsayımları ile şunlardan oluşmuştur:

MERKANTİLİZM
FİZYOKRAT OKUL
KLASİK İKTİSAT OKULU
NEO-KLASİK İKTİSAT OKULU
-Avusturya (Viyana) Okulu
-Lozan Okulu
-Cambridge Okulu
-İsveç Okulu
KEYNESYEN İKTİSAT OKULU
MONETARİST OKUL (PARASALCI OKUL)
YENİ KLASİK İKTİSAT OKULU (RASYONEL BEKLENTİLER OKULU)
YENİ KEYNESYEN İKTİSAT OKULU
REEL DEVRİ(İKTİSADİ) DALGALANMALAR MODELİ
PHİLLİPS EĞRİSİ ANALİZİ
ARZ YANLI İKTİSAT ve LAFFER EĞRİSİ
ANAYASAL İKTİSAT(VİRGİNİA OKULU)
İKTİSADİ KAVRAMLAR SÖZLÜĞÜ
ÇIKMIŞ SORULARSayfa Sayısı: 204

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: On İki Levha Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.