Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İmam Cafer Es-Sadık ve O'na İsnad Edilen İşari Tefsir

İmam Cafer Es-Sadık ve O'na İsnad Edilen İşari Tefsir

İmam Cafer Es-Sadık ve O'na İsnad Edilen İşari Tefsir

Yayınevi :

İnsan Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789755745992


Ehl-i Beyt semâsındaki yıldızlar, çöl gecelerinde ortaya çıkan yıldızlar gibidir... Onları saymak da mümkün değildir, ne kadar büyük olduklarını bilmek de... Onlara yakın olmayanlar, ışıklarının ne denli göz kamaştırıcı olduğundan da habersizdir... Ve onlar, ne kadar uzakta olursa olsunlar, ışıkları gelir bulur bizleri...

İmam Ca'fer es-Sâdık, en muhteşem yıldızlarından biridir bu semânın. İlmî kudretini; "Beni kaybetmeden önce, bana ne soracaksanız sorun! Benden sonra kimse size, benim söyleyeceklerimi söyleyemez" diyerek ilan etmiş, ehl-i ilme âdeta meydan okumuştur. İmam Ebû Hanîfe, İmam Mâlik b. Enes, Süfyân b. Uyeyne ve Süfyân es-Sevrî gibi devâsâ şahsiyetlerin; sahili olmayan bu ilim okyanusundan istifâde ettiğini düşündüğümüzde, İmam Ca'fer'in bu sözü daha net anlaşılacaktır.

İmam Ebû Hanîfe, "Vallahi İmam Ca'fer'den daha fakîh birini görmedim"; İmam Mâlik b. Enes, "İbadet, ilim ve takvâ bakımından İmam Ca'fer'den daha faziletlisini ne göz görmüş, ne de kulak işitmiştir" derken; yaklaşık bir asır sonra gelen Câhız, "İmam Ca'fer, dünyayı ilim ve fıkıhla dolduran kişidir. Ebû Hanîfe ve Süfyân es-Sevrî'nin O'nun öğrencileri olması, bu meyanda yeterli huccettir" diyerek, onları tasdik eder.

Elinizdeki kitap, İmam Ca'fer'e isnâd edilmiş olan bir tefsirden yola çıkıyor. Bu tefsirin dürbünüyle bakarak, o yıldızın ihtişâmını, o bahrin enginliğini idrâk etmeye çalışıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 469

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 479

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Sayfa Sayısı : 469

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız