Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İmar, Rüşvet ve Yolsuzluk Hikayeleri

İmar, Rüşvet ve Yolsuzluk Hikayeleri

İmar, Rüşvet ve Yolsuzluk Hikayeleri

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051483740


Son günlerde ülkemiz, imar planı kaynaklı yolsuzluk ve rüşvet dedikoduları ile çalkalanıyor. Yolsuzlukların tarihi, insanlık tarihi kadar eskiye dayanır, yolsuzluk ve rüşvet günümüze gelene kadar da hep var olmuştur. Leyla ile Mecnun'un yazarı ve 1495 ile 1556 yılları arasında yaşamış olan Fuzuli, rüşvet konusunda bakın ne demiş:

"Selam verdim rüşvet değildir diye almadılar, Hüküm gösterdim faydasızdır diye mültefit olmadılar." Yolsuzluk, rüşvet, kayırma, kopya gibi hoş olmayan hususlar insanların huylarında var olan hallerdir. İnsanlık bu tür kötü durumlarla karşılaşmamak için veya en aza indirmek için adalet sistemi kurmuştur. Ama yine de hem yolsuzluk hem rüşvet hem de görevi kötüye kullanma bir türlü önlenemiyor. Bernard Shaw diyor ki, "İnsanların %2'si düşünür, %3'ü düşündüğünü sanır, %95'i ise düşünmektense ölmeyi tercih eder."

Aziz Nesin de "Bizim halkımızın %90'ı aptal, %10'u akıllı" demişti ama Shaw daha kötü bir tablo ile çıkıyor karşımıza. İnsanoğlu denen varlığın kalibresi bu.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 128

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sokak Kitapları Yayınları

Sayfa Sayısı : 128

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız