Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnançlı ve Bilinçli Çocuk Nasıl Yetiştirirlir
İnançlı ve Bilinçli Çocuk Nasıl Yetiştirirlir

İnançlı ve Bilinçli Çocuk Nasıl Yetiştirirlir

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
20 Nisan - 23 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786058026414

İnançlı ve Bilinçli Çocuk Nasıl Yetiştirirlir Kitap Açıklaması

Her insan isterki, huzurlu ve mutlu bir yuvası olsun. Her anne baba da ister ki, çocukları ahlaklı, edepli olsun, ilim ve irfan sahibi olsun, ahlak ve faziletle mücehhez olsun. Bunun yanında çok da başarılı olsun. Bütün okulları derece ile bitirsin.

İyi bir üniversite kazansın. İyi bir fakülte bitirsin. iyi bir iş bulsun. Para kazansın ve zengin olsun.Her anne baba bunu ister de, çocuklar bizim gönlümüzden geçtiği gibi, istediğimiz gibi olmazlar. Keşke olsalar….Ya! Yetiştirdiğimiz gibi olurlar. Peki, onları nasıl yetiştirelim ki, istediğimiz gibi hem inançli, hem de bilinçli ve başarılı olsunlar. işte bu eserde bu meseleyi araştırdık ve yazdık. Çocuklarımızın ahlaklı ve edepli olmaları yanında, çok da başarılı olmaları için 45 günlük bir program hazırladık. Okulun ailede başladığı gerçeğinden hareketle, inanç ve bilinç okulunu evinize ve ayağınıza getirdik.

Bir anne baba çocukları altı aylık olunca, onun nasıl eğitileceğini öğrenmek maksadıyla bir psikiyatriste götürürler.

Psikiyatrist der ki:

Çok geç kaldınız. Çocuk anne karnında iken bana gelecektiniz.

Biz de Mutlu Aile Başarılı Çocuk konferanslarını verirken, 10 yıl önceye kadar çocuk eğitimi anne karnında başlar diyorduk. Fakat bugün çok şey değişti. Bugün çocuk eğitimi anneannenin karnında başlar diyoruz.Unutmayalım ki, sevgi, saygı, hoşgörü, şefkat, merhamet, ilgi ve güven gibi duygular, okuldan ziyade aile içinde hayata geçirilerek elde edilir. Çünkü eskiler, okuyan insanlara tahsilli ve terbiyeli derlermiş. şimdi ise tahsilli olan terbiyeli olmayabiliyor. Dersi, bir topluluk halinde yaparak ve yaşayarak öğrenme en pratik metot olarak kabul görmektedir.

Öyleyse anne-babanın ve çevrenin eğitim yöntemleri çok önemlidir. Çocuklarına gerekli eğitimi evde verecek
anne, babanın kendilerinin de bir eğitime ihtiyacı varsa, o zaman iş daha zor demektir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 288

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.