Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet

İnci Sözlük - İnsanlığa Lanet

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055532369


Özet geçiyorum: Ters bir çocuktum. Niye bilmiyorum, kapıyı kapat dediğinde bir büyüğüm, gider o kapıyı açardım. İnadına… Çocukluğumun sebepsiz, gençliğimin sebepli inatçı duruşunu gördüğüm İnci'nin artık bir kitabı var ve bu kitabının arka kapağında olmak büyük keyif… Kime kapak olur bilmem ama, kendi bakış açılarını, yaklaşımlarını, klişelerini dayatmaya çalışanlara inatla direnen panpalara selam olsun… Ohhhş…
Zeki Kayahan Coşkun

İnci Sözlük, on binlerce yazarı ve yüz binlerce okuruyla kısa sürede bir sosyal medya fenomenine dönüştü. Ama sadece orada kalmadı. Yaptığı ziyaretlerle insanı aptallaştıran televizyon programlarının ve gazetelerin camını çerçevesini indirdi. Hem de taş sopa kullanmadan yaptı bunu. İnsanı sosyalleştireceği halde asosyalleştiren Facebook'un ve hayatımız hakkında yalanlar uydurmaya yarayan Twitter'ın fiyakasını bozdu. Google'da en çok aranan sözcüğün porno olduğu bir ülkede, "am var dediler geldik," itirafını ve itirazını yapmak ve ilgili capsleri vermek de ona düştü. Bozbaykuşlarla taraftarı olmayanların taraftarı, Ahmet Abi'yle seçme ve seçilme hakkı kâğıt üstünde kalanların seçmeni oldu. İnsanların her anlamda mallaştırıldığı bir tarih diliminde ve toplumda, agresif bir üslupla, neşeli ve yaratıcı bir savunma kültürü geliştirdi. "Hadi amcaya pipini göster, hadi amcaya küfür et," diye büyütülen çocuklar, o amcalarla taşak geçmeyi sözlükte sürdürüyorlar. Özetle İnci Sözlük, 12 Eylül'den bu yana olan biten her şeye karşı olan, ama bunu nasıl dile getireceğini bilemeyen bir neslin isyanı ve umududur. Bizzat İnci Sözlük yazarları tarafından kaleme alınan ve bütün panpaların felsefesine ışık tutan bu kitap, sözlüğün yıldızlarına bir yıldız daha katıyor.
Özet: Bu kitabı okuyan liseli değildir.
Emrah Serbes


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2012


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 135

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Altıkırkbeş Basın Yayın

Sayfa Sayısı : 176

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Bakış açısı

Kurmuş olduğunuz uzun ve manalı cümlelere bakılırsa bir türkçe öğretmeni yada edebiyatçı olmanız muhtemel.. Ama inci sözlükteki insanlara ' yok burda küfür yok bunu okumazlar bile ' şeklindeki önyargılar ve bu sitemin nereden geldiğini ayrıca merak ediyorum.. Gençliğin bir yanlra savrulması değil tam tersi kendini bulması için yapılmış işlerdir bunlar. Bu tür karalama yorumlara hiç gerek yok . Ayrıca günlük hayatınızda küfür kullanmadığınıza adım gibi eminim. Ne yazık !.. Bazıları küfürü terbiyesizlik olarak nitelendirebilir. Biz tersine günlük hayattaki sinirimizi bir nebze olsun atmak için bu tür bir ortama giriyoruz.. ve bu denli rahatsız olmanız çok şaşırtıcı..

13.08.2011

Ergen Sözlüğünün Ergen Kitabı

İnci Sözlük ahalisinin kitap çıkardığını ilk duyduğumda, ''bi' bu eksikti'' demekten kendimi alamadığım o da yetmezmiş gibi, şimdi boşa zaman harcayıp fikir beyan ettiğim bu 'eser'in tamamen boş beleş bir şey olduğunu söylemekle yetinmeyeceğim.
Ana-avrat küfür etmeyi marifet sayan ve bu yolla önüne çıkan herkese ve her şeye küfür eden, birbirlerine küfür etmeden hitap edemeyen, o da yetmezmiş gibi 'fiyakasını bozduklarını'' iddia ettikleri Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde halklara yönelik nefret söylemleriyle eğlenen, sözlüklerinde ölü civciv resimlerinden, yaşı gelmiş mi diye sordukları kızkardeşlerinin fotoğraflarını paylaşan -bu arada görgüsüzlük abideleri oldukları için evde ne kadar altın, para varsa sehba üstüne yığıp yanına marka saatleriyle araba anahtarlarını ekledikleri fotoğraflarla ''zengin'' olduklarını göstermeye çalışan-, kısacası bütün ergen davranışlarının yanında hastalıklı ruh hallerini sergileyen davranışlar içerisinde olan inci sözlük ahalisinin, bir de utanmadan-arlanmadan kitap çıkarması, kelimenin tam anlamıyla trajikomik bir duruma tekabül etmektedir.
Redhack tarafından bir değil birkaç kez 'uyarı'lmalarına rağmen hala bütün bu saçmalıklarına devam etmektedirler.Bu şekilde devam etmeleri onlar açasından hiç iyi olmayacaktır.
Büyük ihtimalle, küfür barındırmadığı ve birkaç cümleyi geçtiği için bu yazıyı okumayacak, okusalarda anlamayacak olan bu ergen topluluğundan ziyade, olur da bu kitabı bir gaflet anında almayı düşünebilecek okur için yazıyorum bu satırları.
Boş, amaçsız ve anlamsız bir hayatın dengesiz unsurları olarak bu gençler, her şeyden önce birer sistem kurbanıdır.Anarşizme yakın olduklarını zaman zaman iddia etmelerine rağmen uzaktan yakından alakaları bulunmamaktadır.Tamamen amaçsızlığın -yani askıda yaşamanın- sonucu olarak etrafa deli-dana gibi saldırmaktadırlar.Bunu yaparken de, tahmin edileceği gibi hiçbir değer yargısı taşımamaktadırlar.
Bu insanlar, gerçekten ciddi bir tedavi sürecinden geçirilmelidir.  

12.07.2011

Beyler :(

Kitabu bulursam alacağım panpalar.

18.06.2011

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız