Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İnsansız Dünyalar İnsansız Hayatlar

İnsansız Dünyalar İnsansız Hayatlar

İnsansız Dünyalar İnsansız Hayatlar

Yayınevi :

Fide Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789944432290


Günümüzde küreselleşme: kültürlerin birbirleriyle etkileşim içerisine girmelerini, birbirlerini etkilemelerini mümkün kılar tarzda tezahür etmekte. Ancak bu etkileşim süreci, her zaman eşitlik ortamı içerisinde gerçekleşmemekte. Bir yanda etkileyen, diğer yanda etkilenen kültürler var. Yazara göre bugün, bütün toplum/ar, ithal yorum, algı, görüş ve kalıplarla işgal edilmişlerdir.

Herkes modern kültürün edilgin kurbanları haline getirilmektedir.Dünyevileşen ve dünyevîleştirilen modernleştirme projelerinin dünyanın ahlâksızlaştınlması pahasına başarıya ulaştığını görüyoruz. Aşırı bireycilikler, toplumsal bağların yıkılması Msonucunu doğuruyor. Hayatın içerisinde yalnızca maddi etkinlikler tayin edici oluyor.

İnsanlık, hayata ve varoluşa anlam kazandıran kaynaklardan uzaklaştırılınca, kendisinden uzaklaşıyor ve bir nesneler sürüsüne katılıyor. İlâhî anlam ve erdemlerden bağımsız bir akılcılık, ancak çıkar ve para mücadelelerine hizmet ediyor, çıkar ve para sistemleri kuruyor. İnsansız Dünyalar, İnsansız Hayatlar, birbirinin devamı olan bir kitaptır. Yazarın kendini uzman ya da profesyonel olarak görmediği bir zihin egzersizidir. Atasoy Müftüoğlu için yazmak bir sorumluluk, bir iletişim biçimidir. Amacı da sorumluluğu başkalarıyla paylaşmak ve omuzlan üzerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 229

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Fide Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.