Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İran Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları-Farsça

İran Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları-Farsça

İran Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Yazarları-Farsça

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Standart Teslimat
23 - 29 Ekim
* 100 TL üzeri bedava!
  • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9789752475809

Birey kavramın hayatında ne denli önemli olduğunun farkına varmak zorundadır. Kavram bir nesnenin, bir duygunun, düşüncenin zihindeki genel ve soyut tasarımı olarak adlandırılıyor ise bireyin özgün düşünebilmesi ve ileriki yaşlarında yaratıcılığını ortaya koyabilmesi için çocukluk yaşlarından itibaren bireyin belleğinde kavram sayısının sürekli yetkinleştirilmesi ve zenginleştirilmesi gerekmektedir. Bellek kavramsal yönden zenginleştirilmiş ise o birey sağlıklı, doğru ve amaca uygun olarak iletişimini sürdürebilecektir. Eğer birey bu nitelikli uyaranlardan mahrum bırakılır ise bireyin duyu algılarının gelişimi süreci amacına uygun gelişmeyebilir.

Bireyde dilsel yoksulluk ve kavram eksikliği söz konusu olduğunda birey arkadaşsız kalır. Duygunun düşüncenin yeterince eğitilmediği kavramsal yönden yoksun bir yapılanmada birey daha çok iletişim sorunları yaşar ve kaba güce dayalı bir iletişim kurma yolunu seçer. Kitap bu bakımda hayatın kaliteli ve nitelikli biçimde idame ettirilmesinde önemli bir araçtır. Bu düşünceden hareketle çocuk ve gençlik edebiyatı bir ülkenin eğitim seviyesi ve kalitesinin anlaşılmasında en önemli faktörlerden biridir. Bu bakımdan çalışmamızı İran çocuk ve gençlik edebiyatı üzerinde devam ettirmiş bulunmaktayız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.