Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Nazmi Bilir
Standart Teslimat
09 - 11 Nisan
* 100 TL üzeri bedava!
 • 100 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
 • Barkod: 9789752777736


Fen ve mühendislik bilimleri ile sağlık bilimleri alanındaki eğitimlere ve iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerine sınav ve çalışmalarında kılavuzluk edecek kapsamlı kaynak.

Bu alanda yapacağınız çalışmalarda bu kaynak kitap, tek başına tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Muhakkak masanızda bulundurmanız gereken eser.

Kitabın Genel Kapsamı

 • İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi
  İş Sağlığı Ve Güvenliği Uygulama İlkeleri
  İşyeri Ortam Faktörleri Ve Risklerin Değerlendirilmesi, Risk Yönetimi
  İş Sağlığı ve Güvenliğinde Epidemiyoloji Uygulamaları
  Çalışma Hayatında Duyarlı Gruplar
  İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri, İşyerinde Sağlığın Geliştirilmesi
  İş Kazaları, Meslek Hastalıkları, Mesleksel Kanserler, Örnek Olgular
  Sağlık Personelinin Mesleksel Riskleri
  Uluslararası ve Ulusal İSG Mevzuatı

  Kitabın Temel Özellikleri
 • Toplam olarak 30 bölümden oluşan kitapta başlangıçta konu ile ilgili (tarihçe, uygulama ilkeleri, epidemiyoloji vb.) genel kavramlar yer almış, izleyen bölümlerde çalışma yaşamındaki başlıca konular bir sistematik içinde yazılmıştır.


 • Bu çerçevede işyeri ortam faktörleri ile risk değerlendirme, risk iletişimi ve sık kullanılan risk değerlendirme yöntemleri açıklanmış, arkasından çalışma hayatı ile ilişkili olabilen çeşitli organ ve sistemlerle ilgili hastalıklar ve iş kazaları anlatılmıştır.


 • Bölümlerde örnek olgular verilmek suretiyle konunun somutlaşmasına çalışılmıştır.


 • İş sağlığı ve güvenliği alanında öncelikli ilgi alanları olan ve ülkemiz açısından da önemli olan bazı iş kollarındaki sağlık ve güvenlik konularına yer verilmiş, konu ile ilgili olarak Türkiye'deki durum hakkında bilgi verilmiştir.


 • Bu şekilde iş sağlığı ve güvenliği alanı ile doğrudan ilişkili olan konulara yer verilmiş, son bölümde konu ile ilgili uluslararası ve ulusal mevzuat özet olarak yazılmıştır.


 • İş sağlığı ve güvenliği mevzuatı bölümünde bazı yasal düzenlemelerin (özellikle yönetmelik şeklindeki düzenlemelerin) zaman zaman değişikliğe uğraması olasılığına karşı okuyucunun mevzuat ile ilgili gelişmeleri izlemesi önerilmektedir.


 • Kitabın sonunda kapsamlı kaynak listesi ve ileri okuma materyali verilmiş, bununla birlikte konunun önemi nedeni ile gereken yerlerde metin içinde de kaynak gösterimi yapılmıştır.


 • Kitabın, öncelikle fen ve mühendislik bilimleri ile sağlık bilimleri alanındaki eğitimlere ve iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerine yarar sağlaması amaçlanmıştır.

 • (Tanıtım Bülteninden)  Sayfa Sayısı: 480

  Baskı Yılı: 2016


  Dili: Türkçe
  Yayınevi: Güneş Tıp Kitabevleri

  İlk Baskı Yılı : 2016

  Dil : Türkçe

  Yorumlar 0

  Henüz yorum yapılmadı!

  x

  İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız