Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

İş Sürekliliği Yönetim Sistemi

2/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Cinius - Çağdaş Türk Yazarları Dizisi

Standart Teslimat
25 - 27 Ekim
* 75 TL üzeri bedava!
  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786051273969


"BS 25999 İş Sürekliliği Standardı'nı geliştiren, yayınlayan kuruluş olma sıfatımızla, İş Sürekliliği'ne ilişkin bilincin geliştirilmesi ve standardın anlaşılması, yaygınlaştırılması konusunda emek veriyor, bu doğrultuda sarf edilen tüm çabaları da saygıyla karşılıyoruz. Sn. Özgüven Saymaz'ın bu çalışmasının sadece konuyla yeni ilgilenmeye başlayan kişi veya kurumlara değil hâlihazırda profesyonel olarak uygulayıcı konumundaki herkese hitap edecek, öğretici, geliştirici bir tecrübe paylaşımı olduğuna ve BS 25999 Standardı'nın anlaşılması ve doğru yorumlanmasında örnek bir kaynak oluşturacağına inanıyorum."

Özlem Kırlangıç Ünsal
Genel Müdür/Country Manager, BSI Türkiye


"Günümüzde firmalar o kadar çok risk ve tehditle karşı karşıyadır ki, iş sürekliliğine ilişkin yaptıkları her çalışmayı stratejik bir yatırım olarak görmek gerekir. Elinizdeki kitap içsel ve dışsal tehditlerden korunmak ve bu anlamda yatırım yapmak için rehber olacak nitelikte bilgiler içeriyor."

Dr. Mahmut Demirkan
Yönetim Danışmanı


"İş esnekliği bir kurumun iş operasyonlarının sürekliliğini sağlama, daha güvenilir bir iş ortağı olma ve büyüme amacıyla, risklere olduğu kadar fırsatlara da hızlı bir şekilde müdahale etme ve uyum sağlama yeteneğidir. İş esnekliği, geleneksel felaket kurtarmadan çok daha fazlasını kapsamaktadır. İş esnekliği bünyesinde yer alan iş sürekliliği, operasyonel kullanılabilirlik ve felaket kurtarmanın yanı sıra, beceri ve kaynakları, tesisleri, düzenleyicilerle uyumluluğu, güvenlik ve gizliliği de içermektedir. Tüm bu disiplinler, bir kuruluşun iş operasyonlarının sürekliliğini sağlarken, risklere ve fırsatlara hızlıca müdahale etme ve uyum sağlama yeteneği için kritiklik arz etmektedir."

Sibel Akdağ
Managing Consultant-Business Continuity & Resiliency Services, IBM Türk


"Bu kitap iş sürekliliğini bir yönetim sistemi olarak ele almakta olup, etkin ve verimli işleyen bir yönetim sisteminde olması gereken temel özelliklerden başlayıp belgelendirme sürecine kadar geçen aşamada iş sürekliliği yönetimi kapsamında yapılması gereken tüm süreçleri ve konuları içermekte, konuları teorisi ve pratiğiyle ele almaktadır. İş sürekliliği yönetim sistemi hakkında ilk Türkçe yayın olması sebebiyle okurlara fayda sağlayacağı ve önemli ölçüde yön göstereceği kanaatindeyim."

Tekin Ergür
Yunus Tekstil, Kurucu Ortak ve Genel Müdür


"İş sürekliliği ülkemizde önemi yeni fark edilen bir alan. Hep riskler üzerinde durduk, modeller ürettik, ölçtük. Aslında fark ettik ki iş sürekliliği riskten korunmak için operasyonel adımlar atan, proactive davranan bir planlama, risk yönetiminin vazgeçilmez bir parçası. İşin pratiğini bilmek, yapmak ve yapandan dinlemek her zaman bir adım önde başlamak demek. Kitabı okuduğunuzda bu bilince sahip ve iş sürekliliği yapılanmasını kurmuş bir takım liderinin konuya bakışını göreceksiniz. İlkler her zaman zordur, Sayın Saymaz bu alanda ilkleri yaptı."

Abdurrahman Köse
İş ve Ürün Geliştirme Koordinatörü, BANK ASYASayfa Sayısı: 247

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cinius

Sayfa Sayısı : 247

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız