Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İş Yaşamında Politik Yeti
İş Yaşamında Politik Yeti

İş Yaşamında Politik Yeti

İş Verimliliğine Etkisi

Yazar: Kolektif
Yayınevi : Namar
Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786058905320

İş Yaşamında Politik Yeti Kitap Açıklaması


İşletme ve yönetim dünyasının saygın akademisyenlerinden Florida State Üniversitesi Profesörü Gerald Ferris ve meslektaşları Profesör Pamela Perrewe ve Dr. Sherry Davidson tarafından, yıllar süren araştırmaların birikimiyle bir araya getirilen İş Yaşamında Politik Yeti kitabı, iş ortamında insanların politik yetilerini kullanarak başkalarını nasıl etkileyebileceklerini anlatmaktadır. Politik Yeti Envanterinin Standardizasyonu gerçekleştiren ve konuyla ilgili yapılmış bilimsel araştırmaları içeren bir bölüm hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Salim Atay, ayrıca kitabın Türkçe'ye kazandırılmasını da üstlenmiştir.

Kitapta Politik Yeti; başkalarını etkileme, onları motive etme ve desteklerini kazanma için gereken temel nitelik olarak tanımlanıyor. Kariyer başarısının; Politik Yeti'nin geliştirilmesi ile daha kolay elde edilebileceğini iddia eden kitap, insanları etkilemenin yalnızca ne anlama geldiğini değil, bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini de okuyucuları ile paylaşıyor. Aktarılan yöntem ve uygulamaların bilimsel açıdan desteklenmesi, İş Yaşamında Politik Yeti kitabını, herkesin güvenle başvurabileceği temel bir kaynak haline getiriyor.

Steve Jobs, Oprah Winfrey, Bill Clinton, Rudolph W. Giuliani gibi iş, siyaset, eğitim ve spor dünyasından politik yeti sahibi kimselerin, bu yetilerini nasıl kullandıkları da kitapta ayrıntılı şekilde anlatılıyor. Kitap, açık ve anlaşılır üslubu ile iyi bir kariyer ve iş edinmek isteyen kimseler, insan kaynakları veya örgütsel gelişim ile ilgilenen akademisyen ve öğrenciler, yöneticiler, liderler ve yönetici koçları için önemli ipuçları sunuyor.

İş Yaşamında Politik Yeti; iş görüşmelerinde başarılı olmak isteyen adaylar, astlarını daha iyi anlamayı ve yönetmeyi hedefleyen liderler, üstlerinden yüksek performans değerlemesi almak isteyen çalışanlar, daha kolay terfi etmek isteyenler, işyerinde stres faktörleri ile kolayca başa çıkabilmek isteyenler ve bireysel ya da profesyonel hayatın her alanındaki etkileşimlerde etkin olma ihtiyacı hisseden herkes için, politik yeti ile ilgili önemli bilgileri içeriyor.

Kitap ayrıca, bu güçlü yeteneği kolayca ölçmenizi ve değerlemenizi sağlayacak 18 sorudan oluşan Politik Yeti Envanteri'ni de içermektedir. Kitabı edinmekle sadece politik yeti düzeyinizi öğrenmeyecek, nasıl geliştirebileceğinize ilişkin pratik yöntemlere de ulaşacaksınız.Sayfa Sayısı: 190

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: Namar

İlk Baskı Yılı : 2010

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.