Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslam Hukukunda - Anne

İslam Hukukunda - Anne

İslam Hukukunda - Anne

Yazar: Hilal Özay
Yayınevi :

Cihan Yayınları

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789756476383


Elinizdeki kitap, anayı daha değişik bir yönden tam da incelenmesi gereken bir açıdan ele almaktadır. Kitap üç ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde, annenin taşıması gereken nitelikler üzerinde durulmaktadır. Böylece anneliğin sıradan bir iş olmayıp ancak nitelikli insanların göğüsleyebileceği bir statü olduğu vurgulanmaktadır.

İkinci bölümde, annenin görev ve hakları ele alınmaktadır. Burada, annenin çocuğuna topluma karşı hak ve vazifeleri detaylı bir şekilde ele alınarak çocukların anneye karşı olan görevlerine de dikkat çekilmektedir. Üçüncü bölüm, anne ile ilgili fıkhi hükümlere ayrılmıştır. Bura da anneninnamaz, oruç, ha miras gibi konularda arzettiği özel durumlar anlatılmaktadır. Bu haliyle iyi bir araştırma olan kitap, temel İslami kaynaklardan hareketle annelikle ilgili temel hükümleri bir araya getirmiş güzel bir plan ve üslup içerisinde okuyucuya sunmuştur. Kitap anne adayları için güzel bir rehber anneler içinse iyi bir başvuru kaynağıdır.Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cihan Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.