Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslam Tarihinde İlk Siyasi Hareketler

İslam Tarihinde İlk Siyasi Hareketler

İslam Tarihinde İlk Siyasi Hareketler

Hilafet-Saltanat Mücadelesi

Yayınevi :

Akdem Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786056194597


İslam Tarihinin Dört Halife devrinden sonraki dönemlerinde büyük sıkıntılar yaşanmıştır. Bu sıkıntıların başında, İslam Yönetim biçiminden tavizler verilerek Hilafetin Saltanata çevrilmesi gayretlerine karşı direnen bir kitlenin isyan ve kıyamları hareketleri gelir. Ashab-ı Kiram'ın ileri gelenlerinin çocukları, İslam Tarihinde meydana gelen bu inhirafı kabullenememiş ve bunun karşısına dikilerek kanları ve canları pahasına mücadele ederek İslamî yönetimin özünü korumaya çalışmışlardır.

Bu kitapta; İslam Tarihindeki bu ilk sapmalardan Kerbelâ olayı, Harra olayı, Kâbe'nin yakılıp yıkılması olayı ve Âlimlerin Emevi yönetimine karşı isyanları gibi büyük hadiseler ele alınmış, özgün kaynaklara dayanılarak bilgilerin sahih yollardan aktarıldığı bir eser ortaya konulmuştur.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akdem Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız