Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı

İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı

İslam ve Modern İnsanın Çıkmazı

Çevirmen: Ali Ünal
Yayınevi :

İnsan Yayınları

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9789755743103


Bu kitap İslâm'ın fikrî ve manevî mirası ile bu mirası inceleme araçlarını tartışmak, hem Doğu'daki hem Batı'daki modern insanın açmazlarını çözme konusunda İslâmî geleneğin öğretilerini sunmak amacıyla yazıldı. Bununla beraber modern insanın karşı karşıya bulunduğu ana sorunları gündeme getirmeye çalıştı.

Batı'da birçok insanın İslâm medeniyetinin başarılarıyla her geçen gün daha fazla ilgilendiği şu zamanda, bunlara İslâm geleneğinin canlı yapısını ve bugünkü sorunlarıyla olan ilgisini sunmanın özellikle önemli olduğuna inanıyoruz. Ve yine İslâm dünyasındaki modernleşmiş öğelerin, etkilerinde kaldıkları güçlerin gerçek yapısını öğrenmeleri ve İslâm geleneğini, bugün bizzat İslâm dünyasının içinde kendisini tehdit eden bu güçlere karşı savunmaya daha iyi hazırlıklı olabilmeleri için zamanın gelip geçmekte olduğunu da düşünüyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İnsan Yayınları

Sayfa Sayısı : 272

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız