Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslam ve Solun Soykütüğü

İslam ve Solun Soykütüğü

İslam ve Solun Soykütüğü

Hegel Oğulları Tarihe Nasıl Girdi?

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Yasin Aktay
Yayınevi :

Tezkire Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9786059835121


Türkiye'de oldukça hareketli siyasal gündemin altında daha az hareketli gibi gözüken, temel tartışma konuları belirgin biçimde süreklilik arz eden bir entelektüel gündemin var olduğu söylenebilir. Bu entelektüel gündemin 1960'lı yılların ilk yarısından itibaren değişmeyen başlıklarından birisi de İslâm ve sosyalizm tartışmasıdır. Seyyid Kutub ve Mustafa Sıbaî'nin etkisiyle İslâmcı çevrelerde daha belirgin biçimde tartışılmaya başlanan İslâm ve sosyalizm ilişkisi solun gündemine ilginç bir gelişmeyle, Fransa Komünist Partisi'nin önemli bir isminin Türkçeye tercüme edilen bir metniyle sert bir şekilde girmiş, sert polemikleri beraberinde getirmiştir. Tartışma İslâm ve sosyalizm arasında bir türlü açıkça dile getirilemeyen çakışmaların olduğu düşüncesinin belli bir ölçüde derinleşmesine sebep olmuştur.

İslâm ve sol, daha doğrusu İslâmcılar ve solcular birbirleriyle kavuşamayan iki kardeş mi? Yasin Aktay bu sorunun cevabını solun soykütüğünü yapmaya çalışarak arıyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 358

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Tezkire Yayınları

Sayfa Sayısı : 358

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız