Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


İslami Açıdan Müzik ve Teganni

İslami Açıdan Müzik ve Teganni

İslami Açıdan Müzik ve Teganni

Yayınevi :

Guraba Yayınları

Satış Dışı
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786055387358


Şarkı ve müzik, şeytanın virdidir;
Allah'ın zikriyle bir araya gelmez.

Bu değerli kitap, ümmete müziğin ve çalgı aletlerinin hükmünü açıklamak, bunların kalp, fert, aile ve toplum üzerindeki zararlarını ortaya koymak ve Müslümanları bu konunun tehlikesine karşı uyarmak üzere kaleme alınmıştır. Zira bu konu, fitne fesadın anahtarı, Kur'ân'dan, ibadetten ve itaatten yüz çevirmenin sebebidir. Halbuki bu ibadetler, kalbin hoşnutluğunun, huzurunun, iki cihanda mutlu olmasının, gerçek sevincinin, dert ve tasalarından kurtulmasının anahtardır.

Hem Kur'ân, sünnet ve icmadan delillere hem de dört mezhebin muteber imamlarının ve çeşitli asırlardan günümüze kadar onların izleyicisi olan alimlerin sözlerine yer verilmesi, ifadelerinin kolay ve akıcı olması, hem ilim talebelerine hem de küçüğüyle büyüğüyle, yaşlısıyla genciyle her gruptan insana hitap etmesi, bu kitabın sahip olduğu belirgin bazı özelliklerden birkaçıdır.
(Tanıtım Bülteninden)


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 112

Baskı Yılı: 2009


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 255

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Guraba Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.